BULGARIA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BULGARIA

+8
Empire
Dedov
lnl
ssk
petyr
swg
BodyKey
G1BELKO
12 posters

    Комунизма в България

    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by Dedov 18.10.07 2:37

    Е, аз не е необходимо много да се обаждам и да доказвам - ти си отлична илюстрация на качеството на "прехода"!
    А моя снимка за какво ти е? Аз твоя снимка не съм видел, ама и да е имало, не съм обърнал внимание...
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by drunken_sailor 18.10.07 2:47

    е то ти и не доказваш ! само преливаш от пусто в празно. иначе, моя снимка има в темата 'Извън темата'
    Едит: колкото за кво ми е снимката ! Аз поне съм свикнал да комуникирам с живи хора - не с екрана и виртуални герои.
    svetozar
    svetozar
    Новак
    Новак


    Брой мнения : 13
    Registration date : 13.10.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by svetozar 18.10.07 14:27

    Комунизма съсипа България.
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by Dedov 18.10.07 18:15

    Е, вече 20 години има демокрация! Я покажи нещо, съсипано от комунизма(какъвто още никъде в света не е имало, ма нейсе), което ти(или некой друг демократ) поправи и възстанови...
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by Empire 18.10.07 21:56

    Я покажи нещо, съсипано от комунизма-XOPATA
    avatar
    Severina
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 37
    Registration date : 06.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by Severina 18.10.07 22:28

    Хората са съсипани СЕГА!
    svetozar
    svetozar
    Новак
    Новак


    Брой мнения : 13
    Registration date : 13.10.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by svetozar 19.10.07 17:18

    Северина - момиче от сняг. Very Happy
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by ssk 19.10.07 20:25

    Dedov написа: комунизма(какъвто още никъде в света не е имало, ма нейсе),
    Така, прав си, комунизъм не е имало. Имало е нещо което аз лично, за себе си, наричам диктаторски социализъм. Наистина комунизма не е стигнал официално до България. Но да приемем тази дума за това, което се е случило след 9 септември...


    Последната промяна е направена от на 20.10.07 0:46; мнението е било променяно общо 1 път
    avatar
    Severina
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 37
    Registration date : 06.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by Severina 19.10.07 21:50

    svetozar написа:Северина - момиче от сняг. Very Happy

    но с горещо сърце... Wink

    Какво беше - хладен ум, чисти ръце и горещо сърце! Cool
    avatar
    Severina
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 37
    Registration date : 06.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by Severina 19.10.07 21:51

    ssk написа:
    Dedov написа: комунизма(какъвто още никъде в света не е имало, ма нейсе),
    Така, прав си, комунизъм не е имало. Имало е нещо което аз лично, за себе си, наричам диктаторски социализъм. Наистина комунизма не е стигнал официално до България. Но да приемем тази дума за това, което се е случило след 9 септември...

    Не бихме могли да приемем. Не е вярно.
    svetozar
    svetozar
    Новак
    Новак


    Брой мнения : 13
    Registration date : 13.10.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by svetozar 20.10.07 12:50

    Severina написа:
    Какво беше - хладен ум, чисти ръце и горещо сърце! Cool

    И усмихнато лице. Very Happy
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by Dedov 20.10.07 19:41

    За да се вземе правилно решение, Е НЕОБХОДИМА ТОЧНА(ВЯРНА) ИНФОРМАЦИЯ! За да се реши даден(какъвто и да е) проблем, ТРЯБВА ТОИ ДА БЪДЕ ДЕФИНИРАН ПРАВИЛНО(ДА СЕ ВИДИ ДОБРЕ КАКЪВ Е ТОЧНО ПРОБЛЕМА)! Без тези две условия да бъдат спазени, успехът в начинанията ни винаги ще е "на една ръка разстояние", но никога с нас! Затова искам пак да ви подскажа да не смесвате понятията "диктатура" и "комунизъм" и по този начин недостатъците/извращенията на диктатурата да противопоставяте на достойнствата на комунизма - не само, че не е правилно, но и е вид дезинформация(виж началото)...
    avatar
    Severina
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 37
    Registration date : 06.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by Severina 21.10.07 20:19

    ssk написа:Комунизма е идеал, както казваш утопия. Нещо което би било перфектно, но никой не е обърнал внимание на човешкият фактор. В едно отопично общество би виряла и това утопично управление. Всички са равни, има за всички, какво по - добре. Но човека мисли за себе си първо и после за другите....

    Утопия, утопия.. те и робовладелците са мислели, че друг начин освен техния, с робите не съществува и че да няма роби е утопия, ама... Cool
    avatar
    Severina
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 37
    Registration date : 06.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by Severina 21.10.07 20:22

    drunken_sailor написа:dedow
    нямам желание да ти доказам квото и да е! Няма смисъл. Интелектуалното ти ниво е близко до това на краставо магаре, ревящо за гребен. прост си и такъв ще си останеш! логиката ти куца, интелекта ти е под всяква критика, позициите ти на тема икономика са по мизерни и от на улично псе идеите за бълхите и постелята. жалвай се на когото щеш, но начина по който го правиш е доста трагикокомичен.

    Ехей, човече, какво те настъпиха, та толкоз ревеш, бре?!?
    Laughing Слушай Дедов и няма да сбъркаш! Wink
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by Dedov 22.10.07 17:27

    Всички констатации дотук са верни - положението на страната се характеризира с една дума - ЛОШО! Каква е причината? Една ли е, или са няколко? Когато намерим ПРАВИЛНИТЕ/ВЕРНИТЕ отговори на тези въпроси, ще сме свършилки повече от половината работа по "ремонта" на обществото. Така, както за лечението на болестта е важно доктора да постави вярната диагноза, за да не те лекува от ишиас, когато имаш хрема. Така както за автомомтьора е важно да открие каква е повредата в двигателя, а не да сменя свещи, когато в резервоара няма гориво! Та...какви са причините, довели България до кошмара на днешния ден, според вас?...
    Причината, според мене, е в несъвършенствата на човешката природа. Хората в света се различаваме не само цвета на кожата и тесното в очите - многообразието на различията ни предполага и различен подход към еднакви проблеми и решаването им. Това е причината, поради която това, което работи при германци, чехи, или японци, не работи при нас, българите. За да отчетем различията и несъвършенствата на човешкатра природа, трябва първо да ги формулираме правилно. Тука може да изредите каквото ви дойде наум - завист, подлост, алчност, лицемерие, злоба...списъкът продължете сами. Всичко изброено е присъщо на българина! Наличието на тези несъвършенства(колко"меко" го казвам, а?) предопределя и провала на всякакво начинание, колкото и добро да е то, освен ако...не намерим начин да ги неутрализираме. Или премахнем факторите и предпоставките, които ги поощряват и развиват. Кои биха могли да бъдат тези фактори, нека да помислим. Главният фактор, според мене, поощряваш и развиващ тези "несъвършенства" в природата на човека е собствеността.Колкото и да не ви се иска да го признаете - това е истината. Кризите във човешките взаимоотношения започват с претенциите към собствеността. Обществена ли да бъде тя или частна? Човечеството, вече е осъзнало тази истина и през последните 2 века се хвърля ту в едната, ту в другата крайност. От опитът дотук, вече става ясно на мислещите и непредубедени хора, че И ДВЕТЕ КРАЙНОСТИ НА МОДЕЛА "СОБСТВЕНОСТ" НЕ РАБОТЯТ! Нито работи едната крайност "всичко в частни ръце", нито другата "всичко държавна собственост"! Ако това стане ясно и бъде възприето от обществото, то ще остане само да намерим оптималния за обществото ни баланс в съотношението частна/обществена собственост. Което ще рече, че не е нужно, па и правилно, да гледаме как точно са го направили германците или японците, или американците, щото не сме нито едните, нито другите - различни сме и затова ще има разлика и в модела! Това е! Не е чак толкова сложно да се разбере и формулира кратко и ясно, стига да има желание за намиране на истинските причини за неуспехите досега, а не чрез словесна еквилибристика да се "мъти водата" за да се "лови рибата"!...Това е! Кратко и ясно казано - необходимо е да се намери оптималния за българското общество баланс между частната и държавна собственост! Всичко останало ще работи само за определени "кръгове" и против България!...
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by drunken_sailor 23.10.07 23:19

    dedow
    пак ги бъркаш нещата .... няма такова нещо като оптимален вариант. Понеже си доста тъп, ще ти дам следната тъпа аналогия ! Нещата са променливи. Ако днес сутринта в 10:00 ми се пиве вода .. направо умирам за вода, утре може и цял ден да не ми се пие ...Малоумни идеи от рода - това е решението са достойни само за 18 годишно хлапе с нулев жизнен опит.
    ТН
    ТН
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 96
    Registration date : 23.10.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by ТН 23.10.07 23:39

    Разбира се, че нещата са променливи, но не и по този начин по-който ти го обясни ! Нещата са променливи поради други фактори, а не свои собствени. Което означава, че колкото и да са променливи е задължително да се търси оптималния вариант. Претендираш, че имаш знания по икономика, така че не би трябвало да подемаш дори дума по този въпрос. В твоите постове видях не човек, който доказва нещата(както ти имаш претенции), а човек, който единствено обижда като хамалин. Извинявай за моите думи, но сам знаеш, че е така ! Апропо както по-назад ставаше дума би трябвало да си доволен. От 2000 год. досега хората работещи в държавния сектор е с 2 пъти по-малък. На всички е ясно колко е необходима силна пазарна икономика и развит частен бизнес ! Но недей да слагаш така чертата между двете крайности.
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by drunken_sailor 23.10.07 23:43

    th
    oooo първите ми постове във форума са предимно добронамерени. Когато видя тъпотия обаче, не си поплювам да я нарека с истинското й име. Колкото за претенциите по икономика - нямам такива. В грешка си.
    Апропо, черта между пазарна икономика и частен бизнес НИКОГА не съм слагал. требе да съм дедов за да го направя. не съм обаче.
    ТН
    ТН
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 96
    Registration date : 23.10.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by ТН 23.10.07 23:56

    Ако е така приеми извиненията ми и ми кажи тогава нещо по-конкретно относно дела на държата, защото нестава ясно нищо ! Wink
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by drunken_sailor 24.10.07 0:02

    ТХ
    явно искаш да разбереш къде съм .. ми център и малко вдясно. абе повече съм анархист. Привърженик съм на идеята за малко административни, политически и кономически единици. Нпаример град - държава. Пряка демокрация... Това по принцип. Достатъчно разумен съм за да знам, че идеите ми са си утопични ...
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by drunken_sailor 24.10.07 0:05

    Северина
    аххх .. сега видях коментара ти. Специално за теб, бих разнищил дедов на тема неадекватните и алогични простотии които пише. Той самия няма нужда от мнението ми. Нима бетон има нужда от чук ?
    ТН
    ТН
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 96
    Registration date : 23.10.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by ТН 24.10.07 0:12

    Не не... не ми бе това целта да разбера къде си. За мен няма значение, когато говоря с някой... непосрещам по дрехите Wink Попитах ,защото неразбрах ясно твоите възгледи затова какво да е в ръцете на държавата и какво в частни ръце. Живеем в демократична страна и е едно от най-важните неща е човек да има мнение ! И изхождайки от модерното общество, то не само когато мисля,а и когато имам мнение съществувам ! Така че няма нищо по-нормално от това да ми кажеш какъв си... анархист, комунист, националист и т.н. Важното е да има диалог в цялата общност. Диалог, който има задачата да запознава хората със същността на проблемите и техните виждания и трибуна, където хората могат свободно да дискутират това. Компетентността е основният фактор, който би ни измъкнал от това положение ! И в този ред на мисли се радвам, че вече се провеждаха много диалози и кръгли маси по проблеми, включително и за сътрудничество между държавния и частния сектор, където се начерта ясна стратегия за развитие.
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by Dedov 24.10.07 0:12

    Пияницо, ще продължа да те наричам така, защото виждам, че пишеш в нетрезво състояние. И обиждаш! Не разбирам защо така силно се тупаш по гърдите като борец за намквоси, та чак форума кънти? Нали от 18 години вече в България има точно това, на което така замечтано сте се надървили! Всичко почти е вече частно, демокрация насекъде, здравната система и тя по американски тертип, американците са новите приятели на България - всичко, за което сте си мечтали през лошия социализъм, е налице - капитализъм, та дрънка! Па радвайте му се, маамустара, кво пискате като вдовици тогава?...
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by drunken_sailor 24.10.07 0:22

    дедов
    пак не си разбрал копеле Smile мен 'капитализЪма' в БГ не ме дразни. Най малкото ВЕЧЕ имам избора дали да остана или не в БГ ! Пречи ми малоумните ти забежки в миналото на тема колко яко е било. Времето когато ИЗБОР НЯМАШЕ ! Колкото за грешките ми - синтактични такива, много ми е кофти клавиатурата! Аз съм си виновен, че още я търпя де ... тия дни ще я сменя.
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by drunken_sailor 24.10.07 1:14

    аххх да Smile и си шоркам де ... варненец съм все пак! закалка моряшка
    това обаче няма значение. дали съм фиркан или не ти пак си пишеш глупости. По скоро се замисли над момента, как дори някой като е фиркам, ти забелязва простотията Wink

    Sponsored content


    Комунизма в България - Page 2 Empty Re: Комунизма в България

    Писане by Sponsored content

      Similar topics

      -

      В момента е: 20.05.24 1:37