BULGARIA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BULGARIA

+6
drunken_sailor
[GEnaTA]
ssk
BodyKey
Empire
G1BELKO
10 posters

    Хитлер

    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by ssk 26.01.08 1:32

    А това, което е било причината за омразата предполагам е войната с братска Русия.
    Колкото до това, че сме взели страната на Германците - практически не е вярно. България не изпраща нито един войник на фронта с германците; България не дава нито един от евреите си в лагерите. Ние сме били на тяхна страна, единствено защото сме били слаби да им се противопоставим, а руската армия е била далеч.
    Съвсем друг е въпросът, че когато пристигат руснаците ние ги приветстваме и дори изпращаме войници да се бият. Ако не се лъжа жертвите от българска страна във войната срещу расизма са били около 17 000. Това обаче не е попречило на Русия да гласува, че България е от страните загубили войната и с този си глас да ни принуди да плащаме репарации на Сърбия и Гърция. (А сега да чуя русофилите...)
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by arkos 26.01.08 1:42

    ssk написа:А това, което е било причината за омразата предполагам е войната с братска Русия.
    Колкото до това, че сме взели страната на Германците - практически не е вярно. България не изпраща нито един войник на фронта с германците; България не дава нито един от евреите си в лагерите. Ние сме били на тяхна страна, единствено защото сме били слаби да им се противопоставим, а руската армия е била далеч.
    Съвсем друг е въпросът, че когато пристигат руснаците ние ги приветстваме и дори изпращаме войници да се бият. Ако не се лъжа жертвите от българска страна във войната срещу расизма са били около 17 000. Това обаче не е попречило на Русия да гласува, че България е от страните загубили войната и с този си глас да ни принуди да плащаме репарации на Сърбия и Гърция. (А сега да чуя русофилите...)
    Искаш да кажеш,че не е изпратила нито един войник на фронта с Русия. Ок, понеже отчасти симпатизирам на Русия, ще ти дам следния отговор, може и да те задоволи: Когато Русия ни е освобождавала, е била Монархия (Руска империя), по време на Втората световна война, става т.нар. Болшевишка революция, когато на власт идват болшивиките и избиват царското семейство и ликвидират монархията. Ако приемем че Русия е симпатизирала на България, то тази симпатия е била главно от страната на МОНАРХИЧЕСКА Русия, Втората световна война се спечелва от БОЛШЕВИШКА Русия? И сега идва развръзката - Според теб, Болшевиките ще защитят ли интересите на една Монархия (била тя и конституционна),като България,страна благодарна на Руския император, а не на Партийния вожд? Много ясно, че не. По не аз така виждам нещата. Пък и имаше една поговорка,че дори и да не си убил човека, факта, че си гледал как го правят, Те прави също виновен! Все едно аз да одаря шамар на майка Ти, и да искам после, ти да ми направиш някаква услуга? Ще го направиш ли? Та същата работа и с Русия, ние сме и ударили шамара (без значение дали пряко или косвено), и искаме после да ни защитава националните интереси, е как да стани тая работа? - никак.
    ТН
    ТН
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 96
    Registration date : 23.10.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by ТН 26.01.08 1:52

    СССР е нямала избор,тъй като е нямала решаващ глас. Договорите са изготвени от външните министри на СССР,Великобритания,САЩ и Франция и наказват не само България, а и Италия,Румъния,Финландия и Унгария. Ясно е че сме загубили войната и че сме направили нова национална катастрофа... тук нестава въпрос за русофили или не!
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by ssk 26.01.08 2:00

    @Th Напротив, според източниците ми решаващият глас е бил техен. Украйна и Беларус са гласували, че сме победители.
    @ arkos И все пак мразят, не мразят ние сме били с тях, а не срещу тях. Защо им е да ни ощетяват по този начин?
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by arkos 26.01.08 2:03

    ssk написа:@Th Напротив, според източниците ми решаващият глас е бил техен. Украйна и Беларус са гласували, че сме победители.
    @ arkos И все пак мразят, не мразят ние сме били с тях, а не срещу тях. Защо им е да ни ощетяват по този начин?
    Не сме били с тях. Все едно аз, една моя приятелка, и един приятел да сме един отбор, а Ти, твоя приятелка и един твой приятел да сте друг отбор по борба (примерно). Аз удрям всичи от твоя отбор, без тебе. Ти удряш всички от моя отбор, без мене. Тово прави ли ни съюзници? Не мисля. Моят отбор печели наградата. Аз трябва ли да я деля с тебе, само защото не си ме одарил? Или да я разделя с тези, с които съм се бил рамо до рамо?
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by ssk 26.01.08 2:06

    Не е така. Аз съм при другите, но не бия никога, когато посягаш да ме удариш ти подавам ръка, стискаме ги и почваме заедно срещу бившият ми отбор. Smile

    П.п. Явно в България сега е модерно за политика да се говори със спортни термини...
    ТН
    ТН
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 96
    Registration date : 23.10.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by ТН 26.01.08 2:07

    ssk написа:@Th Напротив, според източниците ми решаващият глас е бил техен. Украйна и Беларус са гласували, че сме победители.
    @ arkos И все пак мразят, не мразят ние сме били с тях, а не срещу тях. Защо им е да ни ощетяват по този начин?

    Украйна и Беларус нямат глас! А решаващия глас въобще не е бил техен! Всички документи го посочват! Незнам къде си ги чул тези работи!
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by ssk 26.01.08 2:08

    По БТВ Документите, или там както се казва.
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by arkos 26.01.08 2:18

    Глас имат само Велики сили, а доколкото ми е известно Украйна и Беларус, не са в това число. Велики сили - Англия, САЩ,Русия,Франция (Германия няма да я броя, дано да не пропускам някоя). Колкото и да е била положително настроена към нас Русия, то Англия и Франция не са били.
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by arkos 26.01.08 2:19

    ssk написа:Не е така. Аз съм при другите, но не бия никога, когато посягаш да ме удариш ти подавам ръка, стискаме ги и почваме заедно срещу бившият ми отбор. Smile

    П.п. Явно в България сега е модерно за политика да се говори със спортни термини...
    Такова поведение, аз наричам - предателство.
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by arkos 26.01.08 2:20

    ssk написа:П.п. Явно в България сега е модерно за политика да се говори със спортни термини...
    Ами, нали тренираш стрелба, затова, да го асимилираш по-лесно.
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by ssk 26.01.08 2:22

    Дори когато е в контекста на нашата история от втората световна? Нима е предателство да пазиш народа си? Нима е предателство да спазваш принципи? Ако е така, то аз се гордея че живея в страна, когато поне веднъж е предала някоя държава, заради народа си.

    П.п. Не забравяй, че българите сме нямали избор, когато сме се присъединили към германците.
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by arkos 26.01.08 2:37

    Казах, че е предателство, да отстъпиш от съюза в който си, предателство спрямо съюза, в който си. Не съм казвал, че е лошо или добро за българския народ или дали е трябвало или не е трябвало да го правим. А относно, това, че сме нямали избор, не е вярно. Избор винаги имаш. Давам ти следният пример за избор: Дори когато те заплашват с пистолет в главата в тъмна улица, и ти казват дай всичко което имаш, Ти имаш избор, Избора се състои в това, Да дадеш всичко което имаш или да умреш. Това е пример за избора,България е имала избор,макар че историците, са ни намерили оправдание, за влизането във войната на страната на германците, щото русия била далеч, защото Англия била далеч, защото германската войска била на северната граница и ако не се присъединим към тях, щяла да премини през България. И така да е било, България пак е имала избор. Друг е въпроса, избора дали е правилен или не.
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by Empire 26.01.08 16:58

    Ако не се лъжа жертвите от българска страна във войната срещу расизма са били около 17 000.

    Колко хубаво звучи ... като за още един филм на Спилбърг.
    ТХ,Хитлер ли убива българските войници? Руснаците ни карат да обърнем армията си срещу вече губещите нацисти.

    А,ти аркос не си сигурен,ама е било истина ще щяло да ни изтрепа!?Да те попитам,джанъм да не би Хитлер да е мислил и тука да засели германци на нашата убава земя?

    Русия не са направили нищо хубаво за България през цялата ни история-изключвам Освобождението,но и то е с леко политически цели от страна на царя.Но безкрайно се възхищавам на руските войници,които са знаели че отиват да освободят поробения братски славянски народ,а не да се бият за Проливите.

    Каква Украйна,какъв Беларус :Д Всичко е СССР по това време,ако не ме лъже скромната памет... или може би не сте чели за една конференция в Ялта Wink Там се решава съдбата на цяла Европа Smile

    Избор сме имали,но съюзниците е трябвало да действат по-бързо! Един фронт ако е бил открит тогава от към Балканите с участието на Българи,сърби и гърци може би е щяло Хитлер да бъде забавен и по-бързо победен.

    Тх,не мисля особено дълго като пиша нещо тук Smile
    Мението съм си го изградил преди това,а и тук е място за обменяне на мнения нали така?Ако всички сега казвахме : Лелеее,Хитлер е бил скапан идиот изтепал толкова народ... нападнал братска Русия .. малиии бахти копелдака... " нямаше да ни е интересна дискусията Wink
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by arkos 26.01.08 19:13

    Empire написа:[i]

    А,ти аркос не си сигурен,ама е било истина ще щяло да ни изтрепа!?Да те попитам,джанъм да не би Хитлер да е мислил и тука да засели германци на нашата убава земя?

    Щом се усъмняваш в думите ми, че Хитлер е имал същите намерения към славяните,каквито е имал и срещу евреите, но на по-късен етап. Запознай се със информацията на следния линк http://forum.logos-bg.net/viewtopic.php?t=856&start=30&sid=d962184164efc7436a22b4fb8effc66d и по-точно погледни 7,8,9 мнение,а и останалите,ако имаш време. Тези хора са по-компетентни и от двама ни.
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by Empire 26.01.08 22:59

    Kosio
    Администратор
    човека си защитава евреите с най-изтърканите лафове.

    Бай да уеи в книгата на Божидар Димитров "12 мита за българската история" се споменаваше някъде,че за пред нацистите нашите историци по това време са ни изкарали изцяло Българи без славянски смески.Демек българите са избили славяните с идването си тук,което е глупост де :Д
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by arkos 27.01.08 3:38

    А, Поляците какви са? Доколкото ми е известно, също са славяни? Германия - Полша?
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by Empire 27.01.08 12:21

    Да ги е избивал всичките? Само евреите и там разни политически симпатизанти на неправилните партии.
    Това си е пропаганда целяща да отблъсне бъдещите поколения от правилното асимилиране на ционал-социалистическата идея Wink
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by ssk 28.01.08 16:41

    Ето какво друго е казал Хитлер, освен това в подписа на Empire („Човек вярва на това, което му се иска.“ Adolf Hitler)

    # „Бранейки се срещу еврейна, аз се боря за делото на бога.“
    # „Грехът спрямо кръвта и расата е първородният грях на този свят и краят на едно покорило му се човечество.“
    # „Тя (държавата) трябва да постави расата в центъра на всеобщия живот. Трябва да се грижи за запазването на нейната чистота. Трябва да обяви детето за най-драгоценното благо на един народ.“
    # „Това, което не е добра раза на този свят е плявя.“
    # „Този, който телесно и душевно не е здрав и достоен, няма право да увековечи страданието в тялото на детето си.“
    #„Интелекта на жената няма значение, нейната цел е само да даде здраво поколение“
    #„Този, който не е готов да отдаде живота си тои не е достоен да го притежава.“
    #„Равни права и задължения за всички граждани.“
    Другите тук .
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by arkos 29.01.08 19:39

    Виждам, че това последното ("равни права и задължения за всички граждани"), си го удебелил. Какво искаш да ни кажеш? Че хем говори за равни права за всички граждани, хем избива евреите? Това ли? Или ..........
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by ssk 29.01.08 22:00

    Това, да. Но също така да покажа, че Хитлер не е бил идиот и има някои хубави мисли. Уважавам това.

    П.п. В някои епохи граждани са били смао бели, заможни мъжи. Smile
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by Empire 29.01.08 22:52

    Евреите не могат да бъдат граждани на Германия Wink
    Само истинските немци могат Smile
    Направил е толкова много за Германия ( не само !!! ),но никои не гледа това,а само лошите работи.
    Едно време булевард "Евлоги Георгиев" се е казвал булевард "Адолф Хитлер" ... още през 1936 така са го прекръстили мисля .... далече преди включването ни във войната Smile
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by ssk 29.01.08 23:21

    Колкото и добро да е направил, то е несъразмерно със злините, които е извършил.
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by Empire 31.01.08 15:24

    Злини... нима сега на живеем в Фашизъм?
    Националист е мръсна дума и някакви си утепаняци,ме карат едва ли не да се срамувам,че съм БЪЛГАРИН и че не искам някакви грозни мангали да ме краднат по улиците!
    Слуша се само едната страна на нещата и всичко го решават ония мръсни комуняги... какво да говорим за демокрация.
    avatar
    Dimitar
    Гост


    Хитлер - Page 3 Empty dimitar.blogspot.com

    Писане by Dimitar 01.02.08 18:07

    ..Каква Украйна, какъв Беларус, всичко е било СССР..
    да ама не, приятели, Украйна и Беларус са членки на ООН още от самото му създаване през 1945 (България влиза десет години по-късно); само, че тогава те Украинска ССР и Беларуска ССР съответно - не са независими държави, но това не пречи да са страни-членки.

    И между другото Империйчо, тези книги които изброи са художествени - от тях малко ще научиш за световната история.

    Може би ако беше чел повече документална литература чеше да знаеш:

    1. Хитлер не е бил особено добър към съюзниците си;
    1943г. Италия е окупирана от своя "съюзник" Германия - Мусолини всъщност става глава на марионетъчно правителство в Северна Италия. Италия е ощетена и териториално - областта Тирол става германска.

    2. Славяните са 3 отдолу-нагоре в расовата стълбица на Нацистите - под тях са само негрите и евреите. Трябва да си затвориш очите пред прекалено много неща за да си мислиш, че българите не сме славяни. Немците винаги са ни имали за славяни и това което си чул че някой е казал че еди-кой си е убедил еди-кой си еди-какво не променя нищо.

    3. 1943г. германското правителсво прави изказвания, които подставят под въпрос присъединяването на територии към България. Наричат Македония и ЗП "окупирани" и дават сигнали че при възможен мирен договор е възможно да се върнат територалните придобивки към страните които са ги държали преди войната.

    4. Цар Борис Трети умира във все още неизяснени обстоятелства - напълно възможно е немците да са го убили за да предовратят изтеглянето на България от войната. Той е знаел точка 3 и охладнява сериозно към Германия към края на живота си.

    5. Немската "помощ" към България. Страната ни е в сериозна търговска изолация след края на първата световна война и единствената промишлена страна с която е могла да търгува е Германия. ОБАЧЕ, Немците са съгласни за заплащат сам с марки, но те в този период са били неконвертируеми - не е било да бъдат разменени за долари или лири, което означава че е било възможно да се харчат само в Германия. Това разбира се не е справедлива търговия, защото поставя България в зависимост от Германия.

    Sponsored content


    Хитлер - Page 3 Empty Re: Хитлер

    Писане by Sponsored content


      В момента е: 17.05.24 15:20