BULGARIA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BULGARIA

+8
AmyLee
deathrose
cefules
petyr
ssk
Rein
BodyKey
G1BELKO
12 posters

    Новини на турски език

    G1BELKO
    G1BELKO
    Модератор
    Модератор


    Брой мнения : 100
    Age : 33
    Location : Габрово
    Registration date : 22.08.2007

    Новини на турски език Empty Новини на турски език

    Писане by G1BELKO 29.08.07 11:05

    Необходимо ли е според вас да има новини на турски език !?
    BodyKey
    BodyKey
    Модератор
    Модератор


    Брой мнения : 138
    Age : 33
    Location : Горна Оряховица
    Registration date : 22.08.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by BodyKey 29.08.07 11:07

    Не,ние сме си БЪЛГАРИ!
    G1BELKO
    G1BELKO
    Модератор
    Модератор


    Брой мнения : 100
    Age : 33
    Location : Габрово
    Registration date : 22.08.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by G1BELKO 29.08.07 11:12

    Ние, че сме си българи българи сме си, но според мен по точният отговор е ние сме си в България и тук трябва да има новини на български!А пък и не съм чувал в турция да има новини на български !

    // add by BodyKey

    Съгласен съм! Smile
    Rein
    Rein
    Новак
    Новак


    Брой мнения : 12
    Age : 34
    Location : Севлиево
    Registration date : 05.09.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by Rein 06.09.07 1:06

    А .. чували ли сте ваобще по НАЦИОНАЛЕН канал на друга държава да се пускат НАЦИОНАЛНИТЕ новини на език който не е национален ;] ? за мене това е абсурд
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by ssk 06.09.07 1:39

    Смятам, че е добре да се интегрират малцинствата и тези новини са един добър начин.... Всъщност не съм съгласен няма логика. Хората които живеят в България е добре да знаят български. Не вярвам, че има толкова много български турци, които не разбират езика, че да се заемат 15 мин от ефирното време.
    avatar
    petyr
    Блогър
    Блогър


    Брой мнения : 14
    Registration date : 13.09.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by petyr 13.09.07 13:04

    Искам само да отбележа, че в Норвегия например има новини на поне десетина чужди езици. Дори на корейски, нищо, че в страната сигурно има 20тина корееца. Новините на турски далеч не са най-страшното нещо в България, колкото и АТАКА да ни внушава това.
    avatar
    cefules
    Автор
    Автор


    Брой мнения : 75
    Registration date : 07.09.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by cefules 15.09.07 19:54

    Не! Първо е несправедливо!
    Всички турскоговорящи знаят български, а повечето от българите не знаем турски. Това телевизионно време остава специално за тях които знаят, а останалите сме изолирани.
    Ефирът е национален, официалният език в българия е български.
    Нямаше никакви проблеми преди да се въведе тази "демократична" мярка, а тя раздвижи духовете, от което се изкараха реагиращите виновни.
    Ами ако вземат да се излъчват и новини по арменски, еврит, цигански, влашки, то ще остане ли изобщо време за български език.
    deathrose
    deathrose
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 25
    Age : 33
    Registration date : 09.09.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by deathrose 16.09.07 22:05

    ако в турция започнат по националната да дават новини на бг ,тогаа и по нашата да пускат новини на турски
    AmyLee
    AmyLee
    Новак
    Новак


    Брой мнения : 19
    Registration date : 22.08.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by AmyLee 19.09.07 8:09

    Не съм съгласна с новините на Турски или какъвто и да било друг език, ала от това според мен пати самата телевизия - защото аз като видя подобно нещо и просто сменям канала.Така медията губи зрители. Не съм "За" Размирните отношения, така че предпочитам да щракам копчетата на дистанционното, отколкото до гледам как по улиците "членове" на малцинството се самоинтегрират, съсипвайки нашата нация по какви ли не начини.
    И като заключение ще изразя съгласието си с едно от мненията по-горе. Трябва малцинствата да научат Български, вместо да парадират с различието си и да изискват от нас да им излъчваме предавания на техния език.Това Не е истинската същност но интеграцията.
    deathrose
    deathrose
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 25
    Age : 33
    Registration date : 09.09.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by deathrose 19.09.07 22:30

    на 100 процента съм съгласен с AmyLee и само ще добавя че не трябва ние да се споменяме заради малцинствата и да им угаждаме,а точно обратното
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by ssk 19.09.07 22:35

    Защо точно обратното? Да не би те да не са хора? Или пък просто да са нещо по-малко от нас. Еми Ли е права, но ти внимавай как се изразяваш.
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by Dedov 21.09.07 5:36

    Новините,обикновено, се четат на официалния за съответната страна език и според мен това е нормалната практика. Имайки предвид факта, че в някои райони на страната ни (и някои минитерства вече) тече кампания срещу официалния за страната ни български език, считам, че новините на турски са престъпление спрямо държавността!
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by Empire 05.10.07 13:44

    Искам да попитам petyr дали ги дават въпросните новини на корейски по националната им телевизия в Норвегия?
    Категорично съм против новините на турски ! Тези хора живеят тук и трябва да говорят БЪЛГАРСКИ,ако искат нека си гледат по сателита турски програми!
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by Dedov 07.10.07 15:35

    Турски фирми изкупуват земите ни, в половината ни министерства официалният език ВЕЧЕ е турският, строят се със страхотни темпове джамии из цялата страна, дори и там, където няма муслими, новините са на туски и...какво още остава? Ах, да... - името! То ще бъде сменено последно...
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by Empire 07.10.07 22:47

    Dedov

    името ще бъде Булгаристан-Bulgaristan.
    Интересно ми е пияният моряк какво щe каже по тази тема.
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by ssk 07.10.07 23:06

    А я кажите вие какво правите за да го предодвратите? Пишете по форуми...
    П.п. Моряка сигурно щеше да каже, че е типично Атакист и нацист един до друг да търсят заговор.
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by Empire 25.10.07 14:22

    Какво правя за да го предотвратя-бия цигани когато мога,псувам малцинствата и се опитвам да убеждавам по-близките ми приятели в правотата на думите ми Smile

    За сега друго не мога да направя xax
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by drunken_sailor 26.10.07 23:35

    На мен новините на турски не ми пречат. Да не говорим че и канал едно не гледам. На всеки който му пречат новините бих искал да го питам следното (няма да споменавам дистанционното и потенциалната възможност да смените канала - това е за по интелигентни българи) : какво ще кажете за българите и западните покрайнини ? Те права нямат нали ? нито право за представителство във властта или потенциално в медиите ! Що не се борите за тяехните права, а ревете като магарета на моста за глупости ?
    За съжаление ..... това е положението ! да си българин в последно време не е чест ! Каква чест е да бъдеш идиот !!!!
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by arkos 29.01.08 17:11

    Empire написа:Dedov

    името ще бъде Булгаристан-Bulgaristan.
    Интересно ми е пияният моряк какво щe каже по тази тема.
    О, той го удобрява, подобни неща, които съсипват страната, за него са нещо нормално и естествено.
    Аз съм против подобни предавания, още повече, че говорим за националната ни телевизия, която се издържа главно чрез наши пари. Който иска да слуша новини или каквото и да е било там на Турски или друг език, да си купи един сателит за 100 лв и да си го обърне на Юг, там да му браштолевят. Страната е пълна с национални предатели. Но въпреки всичко, аз съм оптимист. Българите са един от най-старите народи, досега са просъществували, и ще пребъдат, въпреки опитите на шепа другомислещи да я покорят и унищожат.
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by arkos 29.01.08 17:17

    drunken_sailor написа:На мен новините на турски не ми пречат. Да не говорим че и канал едно не гледам. На всеки който му пречат новините бих искал да го питам следното (няма да споменавам дистанционното и потенциалната възможност да смените канала - това е за по интелигентни българи) : какво ще кажете за българите и западните покрайнини ? Те права нямат нали ? нито право за представителство във властта или потенциално в медиите ! Що не се борите за тяехните права, а ревете като магарета на моста за глупости ?
    За съжаление ..... това е положението ! да си българин в последно време не е чест ! Каква чест е да бъдеш идиот !!!!
    Разликата между българите в Западните покрайнини,Македония,Беломорска Тракия, Одринско(макарче,повечето вече са изклани и изселени от Турците) и Северна Добруджа и Малцинствата в България, е че Едните живеят в територии,които са исконни на Българите, а други са пришълци, окупирали тези територии през последните 7 века. И, че ако не спасим ядрото на всички тези територии (Днешна България), то какво остава за периферията? Тяло без глава, не функционира. Мисълта ми е, че ако вътре в страната, в днешните предели, които са част от България, има несигурност и нестабилност, как може де се помогне на външните територии? Трябва първо да се преборим с вътрешните проблеми, а после и с външните.
    Това е мое мнение, не ангажирам никой с него!
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by ssk 29.01.08 17:18

    И аз, както стана ясно не смятам новините на турски език за добро решение, но не съм съгласен с това, че ние издържаме държавната телевизия. Не само "белите" плащат данъци.
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by arkos 29.01.08 17:33

    ssk написа:И аз, както стана ясно не смятам новините на турски език за добро решение, но не съм съгласен с това, че ние издържаме държавната телевизия. Не само "белите" плащат данъци.
    Да съм споменавал някъде за цвят на кожата? Аз разграниченията не ги правя по такива критерии! Ще се обоснова. Ти казваш, не само етническите българи ("белите") плащат, тоест и другите етноси плащат също данъци. Да, така е, не съм казвал обратното. Но също така е и вярно, че примерно 70-80% от приходите за бюджета се формират от етническите българи. Също така доколкото ми е известно ни е сме демократична страна. При демокрацията решенията в обществото се вземат от мнозинството (погледни как е устроен парламента ни). Щом мнозинството от българи, които издържат тая страна НЕискат новини на турски, не по кой да е канал, а по националния, значи тяхната воля трябва да се уважи и изпълни!!! Демокрацията не е равна на равенство, явно се бъркаш с някой друг утопичен модел на ръководство (може би социализма, там се говореше за равенства).
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by Empire 29.01.08 22:57

    ssk

    Извинявай,ама шо си прос!

    Ти си расист към собствения си народ! Такива като тебе ни доведоха в това етническо положение!Като почнат циганите да грабят наред и изнасилват по улиците тогава ли ще си промениш мнението за тях? Или са виновни расистите,все те са ти в устата! Циганите не били,МАЛОУМНЯЦИИИИ!!!
    Ходжата да влезне у вас може би това чакаш?
    Равни прави-равни задължения!
    Да,ама не!
    Скоро няма да има България заради такива "луиберали" !!!
    Днеска новини,утре телевизия.... те впрочем си имат там по техните райони!
    Така,да да бъде! Нека децата ви се Е*** с цигани и турци да ви уври главата!
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by arkos 30.01.08 9:50

    Еми, то нас кой ли не ни е Е*** , че били ни го турили и "братята" "роми" Smile, голяма работа, ще го понесем Smile. Впрочем, като казах "ром", някой наясно ли е, кой измисли този синоним на циганите. Какво е това "ром"? Аз правя две асоциации, първата е с алкохолната напитка - Циганин*, а втората е с Ромеите(византийците), дано не са вложели в думата "ром",второто значение. А Вие, какво мислите за това?
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by Empire 30.01.08 17:00

    Циганин* от ромчо идва :Д
    Ромчо-тъп прост човек.
    Някои по-интелигентни от тях,каквито съм хиляди проценти сигурен,че техния защитник сск никога не е срещал се обиждат от това название "ром".
    Аз лично харесвам повече червеният Циганин* мм върви добре с пепси.

    Sponsored content


    Новини на турски език Empty Re: Новини на турски език

    Писане by Sponsored content

      Similar topics

      -

      В момента е: 13.05.24 17:52