BULGARIA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BULGARIA

5 posters

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by arkos 26.01.08 1:26

    В тази тема, нека всеки, който има мнение, относно евентуалното членство на Турция в Европейският съюз, да пише. Дали такова членство е възможно? Дали е опасно? Каква да е позицията на България по този въпрос? И въобще всичко, което мислите за Турция, пишете тук.
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by arkos 26.01.08 1:33

    За мен ,влизането на Турция в ЕС, ще бъде грешка и опасност не само за България, а и за целия ЕС. А опасността за България е непосредствена, все пак ние граничим с тях и отпадането на границите, би означавало, поне за мен, заселването на стотици хиляди, да не кажа и повече хора, хора с социални проблеми,с различна религиозност(голяма част, може да са и фанатизирани), хора които ще турцизират и останалите части от България, хора, чиито деца, след 50 години ще почнат да търсят правата си, въз основа на числеността си, спрямо предходните БГ граждани. А относно икономическите съображения, пак е не добре, ще ни залеят с тяхна продукция, ще съсипят родното стопанство, ще напълнят пазара ни с ментета (и без това имаме в излишък китайските). В Евро парламента, ще имат огромен брой гласове, и на практика ще са в състояние да диктуват политиката на целия ЕС (като включим към техните 70 млн още 15-20 млн пръснати турски граждани във останалите страни в ЕС). Позицията на България - да не се страхува, да покаже истината пред ЕС, да разкрие заплахите идващи от евентуално приемане на Турция в ЕС. Да се изчака момента, когато тя наистина ще бъде готова, ако въобще това стане някога.
    ТН
    ТН
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 96
    Registration date : 23.10.2007

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by ТН 26.01.08 1:36

    Както всяка монета има 2 страни така и този въпрос не е еднозначен. Определено ще спечелим икономически. Но от друга страна си отварят път много опасности от всякакъв характер... дпс,болни анадолци и т.н. Като граждани на ЕС обаче турците би трябвало да се съобразяват , но и следенето на гражданските права ще бъде много стриктно. Неискам да съм на мястото на българската дипломация... трудно решение, но мисля, че щом гърците ще ги подкрепят нямаме друг избор.
    ТН
    ТН
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 96
    Registration date : 23.10.2007

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by ТН 26.01.08 1:38

    Проблемът е че тези заплахи може би никога няма да се отстранят без да се намеси ЕС. Иначе българскоро правителство наистина трябва да е твърдо и да изрази всичките положителни и отрицателни страни!
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by arkos 26.01.08 1:46

    "Определено ще спечелим икономически" - и в какви насоки виждат, нашата печалба, че нещо съм насочен песимистично?ако може да ме светниш по въпроса? Гърците, объркаха работата, те ги подкрепиха, и нас ни поставят в патово положение. Но аз си мисля, че ще мини доста време,до реалното и приемане. Според мен преди да се приеме, трябва да се направи един Референдум във всички страни от ЕС, за това Дали одобряват или не , приемането и в ЕС. Така би било най-чесно и обективно. Ако се направи подобно нещо, аз съм сигурен,че 60% ще гласуват с - НЕ на Турция., ако не и повече.
    ТН
    ТН
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 96
    Registration date : 23.10.2007

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by ТН 26.01.08 1:54

    Икономическите ползи са ясни... трансгранични коридори, бизнес и услуги!
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by ssk 26.01.08 1:55

    Аркос, звучиш като англичаните за България и Румъния. Помниш ли, като народа им се притесняваше, че държавата им ще се напълни с бедни българи?
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by arkos 26.01.08 1:59

    ssk написа:Аркос, звучиш като англичаните за България и Румъния. Помниш ли, като народа им се притесняваше, че държавата им ще се напълни с бедни българи?
    Че, те още се притесняват. Хубаво е да си либерален, демократичен, но трява да се защитава и интереса, не може да приемем някой само защото, и другите го приемат. Ако ще ни навреди на Нас, какво ни топли, че примерно Германия, ще спечели от това или др страна. А това за предимствата на трансганичните коридори? Ами, със сигурност Повече Турски тирове рушат българските пътища, правят катастрофи и вземат български жертви, отколкото обратното. Пък услуги и бизнес, и сега можем да правим с тях, не е нужно да си отваряме краката безпричинно. Освен икономически, е хубаво да мислим и в политически, и в социално-културен аспект.
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by ssk 26.01.08 2:04

    Смятам за интересно да отбележа, че Турция не е в ЦЕФТА*.


    ЦЕФТА* - съюз подготвящ държави за членство в ЕУ, като ги поставя в условия на свободна пазарна икономика
    ТН
    ТН
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 96
    Registration date : 23.10.2007

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by ТН 26.01.08 2:05

    Слушай сега аз казах, че аз лично не бих повдигнал въпрос за Турция в ЕС. Но ти ме питаш за икономическите ползи и аз ти говоря за тях конкретно. Бизнес не може да се прави с тях сега... в истинската смисъл на тази дума! Ако си се интересувал знаеш как беше и с Румъния и Гърция и как е сега. А коридорите не са само за тях... говорим за търговски пътища от цяла Европа до големи части на Азия.
    [GEnaTA]
    [GEnaTA]
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 89
    Age : 32
    Location : Силистра
    Registration date : 27.10.2007

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by [GEnaTA] 26.01.08 2:52

    Според мен Турция НЕ трябва да е в ЕС.Също смятам, че България вече подкрепи тяхната кандидатурал.Пример:написано в учебниците по история:"500-те години робство всъщост не е било робство, а най-обикновено турско присъствие.и най-хуманистично те са ни колили,избивали,изнасилвали,тормозили и какво ли още не!(последното е мое мнение-няма го в учебниците Very Happy )Да си ходят с в Азия при техните предци и при тяхната отаячна нация!
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by arkos 26.01.08 14:26

    Това, че са почнали преговори, не означава че задължително трябва да влязат. Докато договора им за присъединяване не бъде ратифициран в Народното събрания на БГ (а и на другите ЕС страни), нищо не е свършило. Но като гледам как е тръгнало, нащи ще бъдат едни от първите които ще ратифицират договора им (ДПС, ще се погрижи това да стане). Все пак нали винаги трябва да сме първи във всичко, без да мислим, без да видим поциициите и на другите. Ще видите, че същото ще стане и с Косово, щом те си обявят независимостта от Сърбия, България ще е една от първите страни, които ще я признае (поне аз така си мисля), а това също за мен е грешка, макар Сърбите да не са ми особено приятни. Но трябва да мислим и за нас самите, ако Косово, бъде признато като независимо, то същото може да стане и с Български територии и с Македонски (южните и). Затова в това отношение, не е лошо нашите управляващи да се учат от южната ни съседка - Гърция. Тя нито даде коридори, за войната, когато САЩ атакуваха Сърбия, нито сега ще признае Косово (поне няма да е сред първите). А, ако признаем, Косово, това ще рефлектира и върху Западните Покрайнини, Сърбите, няма да ни го простят лесно, и ще си го изкарат на БГ граждани и етноса, който е все още е в тяхна територия. Затова нека първо мислят, преди да изпълняват заръките на американските си господари. А за Турция,според мен, трябва да вкарат някакво правило, според което, ако по-малко от 50 % от територията на дадена страна, кандидатка за членка в ЕС, и се намира на континента Европа, да не може да ставапълноправна членка на ЕС, и Турската заплаха се илиминира, съвсем законно.
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by ssk 26.01.08 17:08

    Не това правило няма как да бъде актуално - ще загубят възможността за евентуално присъединяване, макар и след време, на Русия. Колкото до Косово - да не забравяме, че там не се чувстват сърби и е редно да не са. Друг е въпросът дали Сърбия би благоволила да даде територии на България, заселени със българи след подобен акт от наша страна.
    А относно Гърция, да не забравяме, че тя все още не признава Кипър, тяхната политика в подобни ситуации явно е друга.
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by Empire 26.01.08 17:34

    Прочетох Ви мненията и ще кажа и своето,което е идентично до вашите :
    Икономически наистина ще спечелим много !
    Но си помислете каква емигрантска вълна от турци ще ни залее нас и цяла Европа! Турция е 80 милиона в момента,като турците средно имат 3 деца ( не са по-малко със сигурност ) ще се размножът още повече и тогава ще стана лошо Smile
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by arkos 26.01.08 19:28

    Empire написа:Прочетох Ви мненията и ще кажа и своето,което е идентично до вашите :
    Икономически наистина ще спечелим много !
    Но си помислете каква емигрантска вълна от турци ще ни залее нас и цяла Европа! Турция е 80 милиона в момента,като турците средно имат 3 деца ( не са по-малко със сигурност ) ще се размножът още повече и тогава ще стана лошо Smile
    Всъщност е 70 млн. Да това е главната опасност, и ние като съседи, ще бъдим площадката им към цяла европа. Веднъж като се заселят, край ,няма управия, ще почнат да искат Права,права.....и никой нищо не може да им каже, ще кажат ние сме малцинство имаме повече права и от вашите ("Конвенцията за защита на правата"), просто, ако това стане, не знам, не мога да разбера никой ли не го осъзнава тоя проблем. Някой наясно ли е какви са териториите на Турция, по-голямата част. Ами нещо средно между пустиня и скалисти местности; липсват им водни източници и тем ти подобни, много ясно че ще предпочетат, всички дето са сега в Азиятската част, да се прехвърлят на нашата земя, плодородна, а и обезлюдела ("благодарение" на водената политика през последните 20 години). Общо взето, ще се върним отново в годините,когато някой все ни казва какво да правим. И като споменах това, се сетих, колко много ме дразни напоследък, факта, че от пантивека, все се съобразяваме с някой, всмисъл, все някой ни диктува какво да правим , ще дам примерите от най-новата ни история- Москва (царска и по-късно социалистическа), след това Вашингтно, сега Брюксел. Питам се ще дойде ли момента, когато сами ще си бъдем господари, и сами ще се управляваме? Да съгласен съм, че трябва да се съобразявам с по-силните държави, но пък да бъдим послушни овце, е на това не съм съгласен! А в момента сме точно това - кротки и послушни аганца, искаме навсякъде да се харесаме, на това му се вика Дупитурковци, навсякъде да се сложим. Как пък веднъж не се противопоставихме твърдо на нещо!!! Пууу, почвам да се ядосвам, и спирам да пиша.........
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by ssk 27.01.08 0:54

    Защо им е да се преселват баш в България? Евтино ОК, ама с тая инфраструктура те ще бягат....
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by arkos 27.01.08 3:23

    Абе, инфраструктурата ли е проблема за тях? Нали не вярваш в това? Пътища нови, и хубави могат да се прокарат и направят, но неплодородна и сушава земя не може да се оправи. А, наясно ли си с кюрдския проблем в Турция? И какво представляват кюрдите?
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by Empire 27.01.08 12:31

    Общо взето, ще се върним отново в годините,когато някой все ни казва какво да правим.

    Че сега не е ли така?
    Управляват ни турци и цигани и си правят пълна гавра с нас,а повечето седят и гледат и си викат : "Аммм,да им дадеме още правя,шансове за развитие,да ги умешаме с българите(колко български ходят с цигани не е истина,познайте какво поколение ще дадат,ако въобще има деца) всичко ще се оправи и те са хора."
    И ето докаде стигаме Smile
    Като доидат още турчоляци,победата на Доган ще стана по-бърза.

    Препоръчвам ви да изгледате ето тези видеа от серията "Новото робство" специално подбрани за вас :
    http://vbox7.com/collection:263671

    N-Joy
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by arkos 27.01.08 13:17

    Empire написа:Общо взето, ще се върним отново в годините,когато някой все ни казва какво да правим.

    Че сега не е ли така?
    Управляват ни турци и цигани и си правят пълна гавра с нас,а повечето седят и гледат и си викат : "Аммм,да им дадеме още правя,шансове за развитие,да ги умешаме с българите(колко български ходят с цигани не е истина,познайте какво поколение ще дадат,ако въобще има деца) всичко ще се оправи и те са хора."
    И ето докаде стигаме Smile
    Като доидат още турчоляци,победата на Доган ще стана по-бърза.

    Препоръчвам ви да изгледате ето тези видеа от серията "Новото робство" специално подбрани за вас :
    http://vbox7.com/collection:263671

    N-Joy
    Имах впредвид, че ще се върнем в годините на Турско робство. То, че и сега ни командват, е така.
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by Empire 27.01.08 14:10

    Според мен няма да се върнем в годините на робстово,а направо ще бъдем унищожени като народ-асимилирани от турското мнозинство.
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by arkos 27.01.08 20:01

    Всъщност, Да ,прав си, това ще стане. Защото тогава, са ни крепяли Християнската вяра, езика и етническото самосъзнание. А, днес май сме загубили по нещо и от трите.
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by Empire 28.01.08 15:16

    Загубили сме най-много вярата си в Бога.Колко от вас ходят често на църктва? Нито един,хах е може би де Smile
    Аз рядко ходя и то по повод,но не съм особено вярващ.
    Езика-копилие,нидей мъ притискаа,ся ше се обада на мърчандаизера. Но Коммент.хх

    Етническото самосъзнание... човек,който не е запознат със своята история как може да се чуства истински представител на своята нация? Повечето вече,като сск се смятат за граждани на глобализиращия се свят и именно заради такива либерали ще отнесем резания к*р всичките.
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by arkos 28.01.08 16:36

    "Народ, който не познава собствената си история, е обречен да я повтаря" (а, нашата никак не е лека), беше казал един умен човек!

    Sponsored content


    Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа! Empty Re: Турция - ЕС? Пази Боже, сляпо да прогледа!

    Писане by Sponsored content

      Similar topics

      -

      В момента е: 13.05.24 21:09