BULGARIA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BULGARIA

4 posters

    Как се изкарват пари от музика в България?

    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by ssk 16.10.07 18:27

    Преди време в 50stotinki.com засякох един от бг рапърите в чата. Зададох
    му един въпрос, чийто отговор ме
    наведе на мисълта, че за да изкарват пари от музика в България, каквато и да е тя, трябва
    да се работи здраво, не като в добрият млад САЩ, където звездите се трудят само да изглеждат добре и с времето си трупат вили. Учидих се той колко неща прави...
    Ето и импровизираното интервю (беше чатче, така че карам на ти):

    Аз: Кажи, за посетителите на 50 стотинки, колко се печели от хип хоп в България? Напрактика ти печелиш от дискотеки и клубове, които посещаваш, от студиото и от записи на албуми....
    Той: Много хора ме питат това... Аз се занимавам с много аспекти на музиката: правя музика за филми, правя музика за разни български звезди... Пиша текстове за много звезди , дори за чалгари... Но не такива евтини, а смислени неща, даже социални. Макар че чалгарите са малко инати и трябва шефът да ги убеждава. Дават пари за мен защото вярват в таланта ми и искат да ïЦиганин*енят звученето на модерната музика в България. Само за трите ми клипа са дадени 15 бона... Никой не иска да ги връщам, както по западните label –и . Просто шефът ми е
    фен и се кефи и иска да прави хувави неща. А аз съм му нужен, защото според него правя добри работи за неговите звезди. Той иска да се отдалечи от чалгата и просто да правим модерна urban музика. Тоест чалгата си е чалга – има кой да я прави аз по – скоро изнасям тежеста към hip hop , R&B и house.

    Аз: Кажи някой филм, на който си правил сауднтрака.
    Той: Не става въпрос за игрални, бате. Говорим за 3D анимационни архитектурни филмчета – много са скъпи и повечето са за чужбина. Отделно имам и доста клиенти, които искат да правят музика при мен, правя им тракче и са доволни. Готов съм да работя със всеки клиент и мога да му дам каквото поиска, стига да е сериозен за бизнес.
    Аз: А албумите?
    Той: Ми бате аз имам десетина неща издадени по разни дискове и то в чужбина.
    Аз: House?
    Той: И house и други, но основно hip hop.
    Имам и плочи с мои singles, обаче само сабират прах...
    Аз: Държавата подпомага ли музиката, по какъвто и да е начин, данъчни облекчения, купони за стола или каквото и да е .
    Той: Неам си на представа.
    Ае чао баце, че идва холандският посланик и трябва да бягам.
    AmyLee
    AmyLee
    Новак
    Новак


    Брой мнения : 19
    Registration date : 22.08.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by AmyLee 16.10.07 19:00

    Преди време и аз исках да се занимавам с музика.За жалост за да се занимава с това, но човек му трябва известна доза късмет(под формата на парички, които друг дава за добра реклама и т.н.)...Тотално съм се отчаяла от българските фенове и пазара тук. Надявам се ..... и дано не си остана само с надеждите това да се оправи.
    кот бегемот
    кот бегемот
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 69
    Registration date : 16.12.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by кот бегемот 16.12.07 12:49

    де да беше само в България така...
    но в музиката (истинската!) парите винаги представлявали нещо като рядък бонус...
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by ssk 16.12.07 18:01

    Истинска музика ?!? Тоест - поясни преди да съм поспорил....
    кот бегемот
    кот бегемот
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 69
    Registration date : 16.12.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by кот бегемот 16.12.07 18:37

    музиката като изкуство, не като продукт
    музика, направена, на принципа "защото мога", а не за да храниш масите...
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by ssk 16.12.07 19:02

    Нима всичките добавени ефекти (прмерно) в студийната музика не се вписват в твоите разбирания?
    кот бегемот
    кот бегемот
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 69
    Registration date : 16.12.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by кот бегемот 16.12.07 19:04

    кво?
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by ssk 16.12.07 19:05

    Компютарната обработка или изкуствено създаденият ритъм спадат ли към разбирането ти за музика?
    кот бегемот
    кот бегемот
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 69
    Registration date : 16.12.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by кот бегемот 16.12.07 19:13

    нека перифразирам:
    откъде, по дяволите, ти хрумна, че според мен може и да не се вписват?
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by ssk 16.12.07 19:33

    егасимус ф. ф. написа:де да беше само в България така...
    но в музиката (истинската!) парите винаги представлявали нещо като рядък бонус...

    егасимус ф. ф. написа:музиката като изкуство, не като продукт
    музика, направена, на принципа "защото мога", а не за да храниш масите...

    Звучиш сякаш признваш само пияното и китарата...
    Музиката е музика независимо как е произлязла. Музика е как пеят в хор птичките, музика е и тогава, когато е направена с комерсиална цел. И когато човек се труди за нещо, то е нормално да иска възнаграждението си. А и колкото повече хора почустват посланието на автора, толкова повече ще бъде духовно нахренен той, дори и ако за тази цел трябва да борави с други изкуства, като изкуството на ПР - ът или изкуството на движение на тялото.
    кот бегемот
    кот бегемот
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 69
    Registration date : 16.12.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by кот бегемот 16.12.07 19:39

    ssk написа:Звучиш сякаш признваш само пияното и китарата...
    а ти звучиш, сякаш хабер си нямаш от музика, станиславе.

    нито пък от естествознание.
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by ssk 16.12.07 19:41

    Аз наистина си нямам, но това е друг въпрос Smile Според мен онова, което съм писал горе е музика. Smile
    кот бегемот
    кот бегемот
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 69
    Registration date : 16.12.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by кот бегемот 16.12.07 19:47

    е, хубаво е поне да знаеш, че птичките не "пеят" в никакъв хор*, а пианото и китарата са пълната противоположност на старомодни инструменти (;

    * преди да си ги дресирал сума ти време - което си е противоестествено, тъй като е все едно да хванеш 12 души (по един на полутон, ако искаш, можеш да се ограничиш само в една гама, за да им намалиш бройката) и да ги научиш да получават ерекция, когато им замирише на изгоряло.
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by ssk 16.12.07 19:58

    В смъсъл, когато цялата гора е осеяна с птички и те си свирукат, дори не и едновременно Smile Като добавим и разни други там животинчета и става приказно Smile
    кот бегемот
    кот бегемот
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 69
    Registration date : 16.12.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by кот бегемот 16.12.07 20:14

    красиво е да ги слушаш да чуруликат, да. природата е... природата е пич (:
    и ти си пич, дето не ми се караш, че флудя lol!

    а по темата... точно сега, когато умът ми се скита из есенната гора, по темата не мога да пиша.
    кот бегемот
    кот бегемот
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 69
    Registration date : 16.12.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by кот бегемот 16.12.07 22:36

    ЕЙ ТАКА СЕ ПРАВИ МУЗИКА В БЪЛГАРИЯ lol!
    http://zazz.bg/play:09632606
    http://zazz.bg/play:974b0f66
    http://zazz.bg/play:34d52e20
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by ssk 16.12.07 23:14

    Много неизбарани песен.. Smile Тези не могат да пеят дори рап. Иначе имат нелоша лирика, но неподбрана музика...

    http://zazz.bg/play:46779500 - Rol - x - Хайде на море. (Силистра)
    http://zazz.bg/play:3720d5aa Бате Пешо - My friends (много добра Wink)

    Вторите песни беше да покажя, че рапа в бг има и добри предложения.. Smile
    кот бегемот
    кот бегемот
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 69
    Registration date : 16.12.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by кот бегемот 17.12.07 13:28

    хахааа, ма ти сериозно ли xD
    а от бг рапа най уважавам сенсей...

    едит :: едитваш си постОвете тиии, усещам


    Последната промяна е направена от на 17.12.07 16:20; мнението е било променяно общо 1 път
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by ssk 17.12.07 14:09

    Той сега пее заедно с b - boy d, който пък беше в пившият rol - x Smile
    [GEnaTA]
    [GEnaTA]
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 89
    Age : 32
    Location : Силистра
    Registration date : 27.10.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by [GEnaTA] 17.12.07 16:12

    За твое сведене вече не е B-Boy D Wink и бих дал доста по-добри парчета за пример!
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by ssk 17.12.07 17:38

    Да вече е Деньо, а групата му със Сенсей се казва ДИС (Деньо и Сенсей)
    Wink Осведомен съм... Razz
    [GEnaTA]
    [GEnaTA]
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 89
    Age : 32
    Location : Силистра
    Registration date : 27.10.2007

    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by [GEnaTA] 17.12.07 18:06

    Официално още няма DiS Wink

    Sponsored content


    Как се изкарват пари от музика в България? Empty Re: Как се изкарват пари от музика в България?

    Писане by Sponsored content

      Similar topics

      -

      В момента е: 15.05.24 19:41