BULGARIA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BULGARIA

+3
BodyKey
ssk
Empire
7 posters

    За или против протеста на учителите сте?

    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty За или против протеста на учителите сте?

    Писане by Empire 07.10.07 22:49

    За или против протеста на учителите сте?
    Аз лично ги подкрепям! С 300 лева на месец незнам какво може да направи човек... No
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by ssk 07.10.07 22:54

    Аз лично ги подкрепям, но не съм съгласен с исканата оставка на министър Вълчев, един от малкото депутати, които харесвам. Също така напълно подкрепям опитите му за диференцирано заплащане. За матурите незнам много, може и да са полезни...
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by Empire 07.10.07 23:26

    За матурите незнам много, може и да са полезни...

    Keeeee Wink
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by ssk 07.10.07 23:30

    Кажи ми всичко, което знаеш за тях.
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by Empire 07.10.07 23:42

    Мързи ме сега да пиша Very Happy
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by ssk 08.10.07 0:31

    Тоест знаеш само, че това е още един изпит... И нищо за последствията от този изпит...
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by Empire 09.10.07 11:29

    Матурите трябва да са анонимен национален изпит, в който да участват всички дванадесетокласници от общинските, държавните и частните училища. Всички работи трябва да се проверяват от едно специално звено, общо за цялата страна. Само така при провеждането на зрелостни изпити няма да има субективизъм и ще бъдат гарантирани реалните оценки на учениците, смята Галина Бежанска, директор на "Образование и култура" в общината. Така на практика матурите ще бъдат оценка и за самите училища. И за да могат родителите да се ориентират къде децата им ще получат добро образование, в стратегията на столичната община за развитие на образованието е записано като приоритет изготвянето на рейтинг на училищата.


    Самата дума матура не ми харесва.
    Те са изпит,след това с оценката от него кандидатстваш.Окей,но така според мен се омаловажава 5-ти години прекарани в даскало и оценките,които си изкарал през това време :S
    BodyKey
    BodyKey
    Модератор
    Модератор


    Брой мнения : 138
    Age : 33
    Location : Горна Оряховица
    Registration date : 22.08.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by BodyKey 13.10.07 10:27

    И аз подкрепям стачката на учителите, но може и ние учениците да си изпатим от това, като останем без ваканция или най - лошото да ни анулират годината. Майка ми е учителка и взима по 350 лева на месец, това всъщност не може да стигне да изхрани едно семейство заради вече високите цени на стоките.
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by ssk 13.10.07 12:50

    Empire написа:
    Самата дума матура не ми харесва.
    Те са изпит,след това с оценката от него кандидатстваш.Окей,но така според мен се омаловажават 5 - те години прекарани в даскало и оценките,които си изкарал през това време :S


    Много добре знаеш, че тези оценки са субективни. За това при матурите се оценява по един критерий, така няма ощетени и облагодетелствани. Има анонимност, няма симпатии, има равнопоставеност, няма "под масата". И кажи ми сега, в едно селско, пък и в едно градско училище, с ужасно образование където дават оценките ей така - да има и примерно в едно частно такова, където шестицата значи много повече от шестица, в университети трябва да влязат само отличниците и от едвете училища ли?
    avatar
    Severina
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 37
    Registration date : 06.09.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by Severina 13.10.07 13:25

    Определено съм ЗА!
    И мисля, че е крайно време хората да се осъзнаят, че ако сами не се борят за правата си, за заплатите си, за условията въобще, в които живеем, няма кой!
    G1BELKO
    G1BELKO
    Модератор
    Модератор


    Брой мнения : 100
    Age : 33
    Location : Габрово
    Registration date : 22.08.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by G1BELKO 18.10.07 18:25

    Ако сте ученик и ви пука дали ще учите през лятната ваканция подкрепете стачката http://protest.abvto.com
    [GEnaTA]
    [GEnaTA]
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 89
    Age : 32
    Location : Силистра
    Registration date : 27.10.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by [GEnaTA] 27.10.07 15:06

    Аз лично НЕ подкрепям стачката на учителите. Да - прави са, че с 300 лв. е трудно да се живее, но нека помислим... пълния работен ден е 8 астрономически часа, а те имат дневно работа 2-3 учебни часа което прави 1:30ч. - 2ч. астрономически и за тези 2ч. те искат да получавам 700лв. заплата. Е това правилно ли е спрямо хората, който бачкат на пълен работен ден(че и повече в някой случаи) и получат няк'ви смешни 180лв.Нека да искат увеличение, но не 100%.И защо не почнаха стачката лятото а почнаха когато започна училището?Така тяхната стачка се превръща в изнудване...И другото което искам да споделя, е че за мене тази стачка е политическа а "нашите" учители са просто пионки в цялата схема.И вс. настоящи учители са боклуците на Иван Костов и таза стачка за мен е повторение на протеста на горе споменатия Костов срещу Жан Виденов.

    P.S.Това е моето мнение. За някои работи може да не съм прав, но така си го представям аз!!! Shocked
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by ssk 27.10.07 16:25

    Работата на учителите не се изразява само в стоене в часовете. Имат да пишат уроци, да проверяват домашни, да пишат малко "бумащина" , да съставят програми в началото на сроковете, и един куп работи, които трябва да вършат след като са излязли от часовете. Пък и повечето от тях преподават по повече от 2-3 учебни часа.

    G1BELKO написа:Ако сте ученик и ви пука дали ще учите през лятната
    ваканция подкрепете стачката http://protest.abvto.com



    Въпреки че се подписах, сайтът няма юридическа стойност!
    [GEnaTA]
    [GEnaTA]
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 89
    Age : 32
    Location : Силистра
    Registration date : 27.10.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by [GEnaTA] 27.10.07 16:30

    Работата на учителите не струва 700лв каквато и извънчасова работа да имат. Не е толкова сложно да се прочете кво пише в учебника и да се направи план за работа в часа...а те даже не го правят и както трябва.
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by ssk 27.10.07 16:33

    Затова има нужда и от диференцираното заплащане, което предложи Вълчев.
    [GEnaTA]
    [GEnaTA]
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 89
    Age : 32
    Location : Силистра
    Registration date : 27.10.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by [GEnaTA] 27.10.07 16:36

    Има нужда от бой!
    BodyKey
    BodyKey
    Модератор
    Модератор


    Брой мнения : 138
    Age : 33
    Location : Горна Оряховица
    Registration date : 22.08.2007

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by BodyKey 27.10.07 18:18

    Вчера двете страни се договориха с 650 лева средна брутна заплата за педагогическия персонал. С това вдигане на цените със средно 50%,трябваше да се вдигнат всички заплати,а не само на учителите...
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by arkos 23.01.08 18:32

    Стачката свърши, но някой разбрали какво всъщност стана. Щот от централно място в новините, след края и, май нищо не се разбра, получиха ли това 100% - во увеличение, или само обещания? Да 300-350 лв, са малко пари, но и 180 (по ново му 220), са още по-малко, а именно толкова вземат санитарите в болничните заведения, където карат дневни,НОЩНИ смени, където са се нагледали на кървища и всякакви опасности, също толкова вземат и социалните помощници, тези дето ходят по домовете и се грижат за възрастни хора (друг е въпроса колко добре го правят), и още ред други примери. А и много учители припечелват от т.нар. Частни уроци - ФАКТ. Затова, да искаш 100% увеличение, е малко ЕГОИСТИЧНО, спрямо фона на останалите граждани на РБ. Ако бяха искали едно увеличение от 50%, щеше да е много по-приемливо от всички и много по-реалистично, и нямаше да се стигне до онзи резултат,който всички знаем.

    Sponsored content


    За или против протеста на учителите сте? Empty Re: За или против протеста на учителите сте?

    Писане by Sponsored content

      Similar topics

      -

      В момента е: 11.05.24 13:57