BULGARIA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BULGARIA

+5
drunken_sailor
Empire
petyr
silva
G1BELKO
9 posters

    Патриотизъм

    G1BELKO
    G1BELKO
    Модератор
    Модератор


    Брой мнения : 100
    Age : 33
    Location : Габрово
    Registration date : 22.08.2007

    Патриотизъм Empty Патриотизъм

    Писане by G1BELKO 28.08.07 22:15

    Чувствате ли се патриоти и как точно разбирате смисъла на тази дума? Или с други думи какво е за вас патриотизъм?
    avatar
    silva
    Новак
    Новак


    Брой мнения : 6
    Registration date : 06.09.2007

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by silva 07.09.07 0:25

    Активният патриотизъм в днешно време в България се равнява на един мизерен живот ,изпълнен с несправедливости и неволи... По-често срещан е обаче онзи патриотизъм,който по-точно би могъл да се нарече носталгия , който хората напуснали България ,казват ,че изпитват...Не ведъж сме ги чували "Обичам страната си,ужасно ми липсва.." Ами защо не се върнете? Защото в чужбина,дори като чистачи живеете по-добре... Но малко са хората,които при добра възможност за живот навън ,биха останали тук..Патриотизмът напоследък се изчерпва със сърцераздирателния Слави Трифонов...
    avatar
    petyr
    Блогър
    Блогър


    Брой мнения : 14
    Registration date : 13.09.2007

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by petyr 13.09.07 13:02

    В книгата на Димитър Талев "На завой", главният герой казва : "какво е българският национализъм, ако не стремеж към свобода и обединение". В своята същност българският патриотизъм винаги е бил чиста сила, която е мотивирала народа да върви напред по един достоен път. Ако днес има някакви нови елементи, които наричат себе си "патриоти" и имат такива партии, то в повечето случаи техните кукловоди са доста зле прикрити. Ученията им пък имат много малко общо с автентичния български национализъм. Като говорим за новия "патриотизъм" ми се ще да препоръчам този разказ, който изяснява много неща : http://bmanolov.free.fr/mylib/text/2898/76#textstart
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by Empire 16.10.07 23:59

    Патриот-човек,които обича своята родина.Почита традицийте и живэ според законите на своята страна,а когато тя не е в ред се бори за фиксирането и xax
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by drunken_sailor 18.10.07 2:44

    Глупости ! Патриотизма по начина по който го дефинирате по горе е някаква МНОГО виртуална идея !
    За мен патриотизма е много по лесно за дефиниране! Това са семейството ми, това са приятелите ми, това е мястото където съм израснал! Това е мястото където съм целунал за първи път жена ! Това е мястото където съм се сбил ако щеш ! Това са местата свързани с мен - живота ми ! Празни приказки за 'национални' един вид идеи разбииш ли са простотии за тинейджъри !
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by Empire 18.10.07 10:23

    Е хубаво,Хитлер е накарал народа си с тези "простотиi" да скочат на целия свят,Сталин пак с подобни "простотиi" за "Свещенная война" е победил Хитлер,Българите сме се запазили пак с такива "простотиi" не съм съгласен с теб,но всеки си има свое лично виждане за патриотизмa
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by drunken_sailor 21.10.07 0:22

    Хитлер е простия пример за промиване на мозъка на тълпи от хора....няма нищо патриотично в идеята да убиваш съседа си само защото е евреин.
    avatar
    ZzZaPyr
    Новак
    Новак


    Брой мнения : 8
    Age : 32
    Location : Плевен
    Registration date : 04.12.2007

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by ZzZaPyr 05.12.07 12:23

    Empire написа:Е хубаво,Хитлер е накарал народа си с тези "простотиi" да скочат на целия свят,Сталин пак с подобни "простотиi" за "Свещенная война" е победил Хитлер,Българите сме се запазили пак с такива "простотиi" не съм съгласен с теб,но всеки си има свое лично виждане за патриотизмa
    Бягат ти понятията.... Хитле патриот ?? Няма нужда... Бих казал идиоит, малоумник, расист, психично нестабилен, но патриот в никакъв случай...

    Патриотизма е обичта към родината, стремежа към оправянето и решаването на проблемите и . Патриотизъм е обичта към родния град. Патриотизъм е любовта към всичко родно СПОРЕД МЕН и т.н. Патриотизъм не се учи, не се научава, не се разбира, това е чувство, което има различни прояви при всеки
    А не онзи псевдопатриотизъм демонстриран от родните ни звезди и по-точно Славе...
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by ssk 05.12.07 21:26

    Четох, някъде, че патриотизма в България е бил наложен от комунизма, в края на управлението му.
    avatar
    silva
    Новак
    Новак


    Брой мнения : 6
    Registration date : 06.09.2007

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by silva 02.01.08 18:25

    ssk написа:Четох, някъде, че патриотизма в България е бил наложен от комунизма, в края на управлението му.
    Наложен? Явно е бил само ОПИТ... И как ще го наложиш? Уважам личното мнение и възприятията на човек ,но черното си остава черно колкото да го възприемаме като бяло.Искам да кажа,че в крайна сметка официалното значение на думата патриотизъм е записано в тълковния речник,а именно : Любов и преданост към родината, родолюбие Любовта е чувство,което не може да се наложи....по никакъв начин....опитай да се накараш да обичаш,май не се получи,а?Също така ще е интересно какъв резултат ще даде едно проучване в национален мащаб,имам странното предчувствие,че процентите на родолюбците ще са драстимно по-малко......
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by ssk 02.01.08 18:52

    Как ли? Май не си обърнала внимание на скандала БАТАК. А и не е само той.
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by Empire 03.01.08 12:13

    Значи със скандала Батак ни налагат патриотизъм-така ли? Very Happy

    Според мен с такива глупости само отвличат вниманието на хората от важните неща-вдигането цените на тока за пореден път,растежа на цените на газта,покачването цените на хранителните продукти.
    Самия факт,це някои се опитва да каже,че в Батак е нямало клане си е скандален,но когато наистина се "вихреше" скандала сиренето скочи с 2 лева.
    кот бегемот
    кот бегемот
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 69
    Registration date : 16.12.2007

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by кот бегемот 03.01.08 14:03

    къв сталин, ква свещена война
    религията не беше ли опиум за народа?

    емпая, съгласен съм
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by ssk 04.01.08 16:27

    Добре е да се знае, че подобни лъжи има и в много по - развити държави. Във СССР примерно всичко се е покривало, за да се придаде образ на утопийна държава. А в САЩ са прикрили избухването на атомна централа, и то преди трагедията в Чернобил.
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by arkos 26.01.08 14:57

    drunken_sailor написа:Глупости ! Патриотизма по начина по който го дефинирате по горе е някаква МНОГО виртуална идея !
    За мен патриотизма е много по лесно за дефиниране! Това са семейството ми, това са приятелите ми, това е мястото където съм израснал! Това е мястото където съм целунал за първи път жена ! Това е мястото където съм се сбил ако щеш ! Това са местата свързани с мен - живота ми ! Празни приказки за 'национални' един вид идеи разбииш ли са простотии за тинейджъри !
    Значи всички, които са загинали в името на Освобождението и Обединението на България, са били заблудени, са били прости тинейджъри (Левски,Ботев,Раковски и т.нат., са се борили, заради такива като Теб? Хора за които най-важно е личното им положение,най-важното е къде са се сбили? Или къде са целунали някаква пъпчива тинейджърка? Ебахти, добре че не всички мислят като теб! За мен Ти мразиш България и българите, мразиш живота в България (не го казвам само заради този пост, а впечатлението ми е от всички твои постове). Предполагам, за да мислиш така, значи не се приемаш като българин, а ако си българин, значи си нихилист.
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by Empire 26.01.08 17:03

    arkos
    само ще добавя,че тои безкрайно много обича своите приятели турци и им е голям защитник.

    Sponsored content


    Патриотизъм Empty Re: Патриотизъм

    Писане by Sponsored content


      В момента е: 02.05.24 10:48