BULGARIA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BULGARIA

5 posters

    Циганите

    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Циганите Empty Циганите

    Писане by Empire 18.01.08 17:15

    Какви хора са те? И въобще може ли да става дума за расизъм проявен от целукупният български народ към тях?

    SSK,
    казва че на циганите не са им осигурени възможностите каквито и на българите и в това било причината да са такива мърши.
    Аз съм напълно несъгласен с него!

    На циганите им се дават "екстра-бонус" кинти,ако дедето им ходи на училище.Разни ромски организации им купуват всяка година на циганетата учебниците. farao
    А на всичкото отгоре една циганка получава 100+ лева за неиното чаве,а детските за една българска майка са 18 ( осемнадесет ) лева !

    Нямало съм да взема циганин на работа!?

    Че как ще взема като мирише нa умрели катерици.Личната им хигиена говори страшно много и за тяхната култура-Кондиу,АзиЗ и т.н. afro
    Отделно от това тях вече както по-нагоре написах ги мързи да учат,за да вземеш найкои на хубава работа трябва да има специализация по това нещо нали? Wink

    Сега пък идва друг проблем-от каде да им намериме работа на мангалите?
    -работа в България има за целия китайски народ,само за наште цигани няма. Пример : В Сапарева баня ( град в които ходя често ) всички цигани работят в строителството по София-всеки ден пътуват до столицата,работят и след това се връщат.Трудно е да познаеш каде живеят цигани и каде не.
    А по морето за портиери и келнери има такова жестоко търсене за персонал,че в много хотели ги наемат и без нужната квалификация и ги обучават.В толкова много хотели,това лято видях да бачкат цигани!
    Камериерки и миячки българки почти никаде няма.

    Излиза,че някои от тях може да роботят,а други не ?
    scratch

    Виновни за положението са си самите цигани.И да аз ги мразя,като цяло! Първо като видя мангал си мисля " Аушвиц,Треблинка ... ".
    И така ще бъде докато Те самите не им дойде отвътре да се променят ВСИЧКИТЕ,а не само отделни броики и то по места.

    И много се дразня от това,че те имат повече права от нас-истинските синове и дъщери на България.
    Грабят,крадат,изнасилват безнаказано-но за това сме си виновни ние и такива като вас-либерали,които вярват в "доброто в човека" и че те ще се променят ако им "дадем възможност"!

    Бих казал само-ГЛУПАЦИ!
    Те няма да се променят,ако не видят,че повече няма да им се плащат детските за по 5-10 деца.Няма да се променят,ако ги оставим да крадат и да секат горите ни.Няма да се променят,ако ги оставим да си говорят на ЦИГАНСКИ и да имат такова самосъзнание.
    Няма да се променят,ако такива като вас и всички ние не им покажем,че безнаказано зло няма.

    Терас те джас по кафетериа.

    P.P. Малко ми е pa3хвърляна темата,но писането не ми е страст drunken
    svetozar
    svetozar
    Новак
    Новак


    Брой мнения : 13
    Registration date : 13.10.2007

    Циганите Empty Re: Циганите

    Писане by svetozar 22.01.08 18:18

    http://vbox7.com/play:acd0df27
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Циганите Empty Re: Циганите

    Писане by Empire 22.01.08 18:57

    Каза им го човека.
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Циганите Empty Re: Циганите

    Писане by arkos 23.01.08 19:35

    И аз това не мога да го проумея, защо им плащаме да раждат деца? Защо? Та, това още повече втъжнява положението на всички ни, защото тези 10-15 деца, после, трябва и тях да мислим.Аз не мога да разбера, защо ние Българите сме длъжни да мислим за тях, да ги изхранваме, чрез системата за Социално подпомагане. Та на Нас кой ни помага? Кой мисли? Кога те ще се отплатят за годините които са минали и през които сме ги изхранвали едно 80% от тях (все пак не обичам да говоря за всички,като цяло, защото има и свестни хора от тях, но не са повече от 20%). В момента неравенство има спрямо българите, а не спрямо другите. Докога ще бъдем нихилисти, се питам аз. Това да искаш твоите права да не са по-ниско от тези на другите, това да Не искаш държавната хазна, да отива да изхранва друг етнос, Това не е РАСИЗЪМ. Аз нямам нищо против тях, стига да си поемат и Задълженията към тая държава, защото освен Права ,имат и задължения. Друг е въпроса, как да се решат всичките тези неща. Някои предлагат драстични мерки (аз съм против тях, тук не е Хитлерова Германия), други по-умерени, а трети, ми трети нищо не предлагат, ти си държат на сегашното положение. Трябва да се направи нещо, така не може повече.
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Циганите Empty Re: Циганите

    Писане by arkos 23.01.08 19:38

    За мен пътя е да се образоват, но не просто на документ, а качествено, защото необразования, няма страх от нищо. По-добре да инвестираме няколко милиона в стимули да учат, отколкото, да плащаме десетки милиони за майченства и социални помощи. Инвистицията в тяхното образования ще се върне примерно след 20-30 години, а дадените пари за помощи - Никога.
    ТН
    ТН
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 96
    Registration date : 23.10.2007

    Циганите Empty Re: Циганите

    Писане by ТН 23.01.08 23:56

    Такива проекти за инвестиции има вече... ще ти покажа да видиш едно проучване от института за пазарна икономика в подкрепа на твоите думи:

    http://ime.bg/bg/articles/kakyw-bi-bil-efektyt-ot-obrazowaneto-na-romite-w-bylgariq/
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Циганите Empty Re: Циганите

    Писане by ssk 24.01.08 0:03

    Според мен, ако циганите знаеха, че със същите усилия като нас могат да си намерят работа, то те биха учили и колкото ние. Иначе казано - не сме различни, просто едните са поставени в неравностойно положение и са загубили надеждата. И вина за тази загуба, според мен имат само расистите! Според мен не трябват милиони лева, а само няколко милииона мини революции.
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Циганите Empty Re: Циганите

    Писане by arkos 24.01.08 0:17

    Ще напиша нещо, на което и аз много не вярвам, но си го мисля, че е възможно, мнозина ще ме оборят, и може би ще са прави, но аз все пак ще го напиша. Според мен Циганите могат да спасят България! Да, това е напълно възможно, като прочетох линка даден по-горе, допуснах тази възможност. Напоследък се повтаря, че основният проблем за икономиката на България в идните години, е Липсата на Работна ръка (на клалифицирана). Някои икономисти, предсказаха, че ще се наложи "внос" на работна ръка от по-бедни и многолюдни страни, като Индия например. Това ако стане, положението на българия от етническа гледна точка, съвсем ще се усложни. Затова, аз виждам спасението в Циганите (дано не се обиждат, като използвам тази дума, аз в нея невлагам обида), тъй като в следващите години те ще нараснат до 1 млн, и то 1 млн в работоспособна възраст, ако този 1млн, или по-голямата част от него бъде образована и подготвена за нуждите на Икономиката, то тогава Ще се постигнат Три ефекта (резултата). Първия, е че ще се реши проблема с недостига на работна ръка; Втория, е че ще има нови данъчни постъпления в хазната, от техните заплати (осигуровки, здр, пенсионни и т нат), Трето- ще се намалят Социалните разходи, които се правят за тях в момента, ще се укроти Раждаемостта, тъй като един средно образован човек, преди да направи 15 деца, ще се замисли, Аджаба, с Какво ще ги изхранва тая челяд, а и като цяло ще намалее Общественото напрежение.
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Циганите Empty Re: Циганите

    Писане by ssk 24.01.08 0:32

    Аз съм съгласен. Снощи в спора ми с empire споменах последните предимства, но не се сетих за нуждата от квалифицирана работна тъка. Smile
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    Циганите Empty Re: Циганите

    Писане by Empire 25.01.08 16:43

    Това за работата е добра идея.
    Мангустите трябва да се образоват,да работят,да си плащат като данъците и чак тогава ще заслужават да се смятат за пълноценна част от БГ общество и да не ги дискриминират ( то кои ги дискримина и сега не ми е ясно... )

    Sponsored content


    Циганите Empty Re: Циганите

    Писане by Sponsored content

      Similar topics

      -

      В момента е: 26.04.24 15:04