BULGARIA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BULGARIA

5 posters

    Защитаваме, но не практикуваме......

    avatar
    cefules
    Автор
    Автор


    Брой мнения : 75
    Registration date : 07.09.2007

    Защитаваме, но не практикуваме...... Empty Защитаваме, но не практикуваме......

    Писане by cefules 08.09.07 17:01

    Не съм сигурен кой беше онзи висш служител от ЦРУ, който в биографичната си книга, пише/цитирам по памет/:

    "Ние защитаваме демокрацията, а не я практикуваме."

    Думите му пробудиха доста любопитни въпроси, излизащи от контекста на идеята на автора.
    Изобщо някой някъде в момента практикува ли демокрация или само я защитава?
    Най-добрата защита на демокрацията не е ли нейното практикуване?
    И изобщо, възможно ли е да бъде защитавана, без да бъде практикувана?

    Честно, на мен, изявлението на този "голям мозък" си ми звучи доста абсурдно.

    Хубави думи за лека нощ на големи, но непораснали деца.
    avatar
    Severina
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 37
    Registration date : 06.09.2007

    Защитаваме, но не практикуваме...... Empty Re: Защитаваме, но не практикуваме......

    Писане by Severina 08.09.07 17:14

    cefules написа:Най-добрата защита на демокрацията не е ли нейното практикуване?

    Абсолютно! Дори и не само за демокрацията. За каквото и да било. Другото е абсурдно.


    Последната промяна е направена от на 08.09.07 17:23; мнението е било променяно общо 1 път
    avatar
    cefules
    Автор
    Автор


    Брой мнения : 75
    Registration date : 07.09.2007

    Защитаваме, но не практикуваме...... Empty Re: Защитаваме, но не практикуваме......

    Писане by cefules 08.09.07 17:17

    И май изобщо става дума за един призрак с красиво име....
    Чието доказателство, че го има е само това, че някой го защитаваSmile
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    Защитаваме, но не практикуваме...... Empty Re: Защитаваме, но не практикуваме......

    Писане by Dedov 23.09.07 16:15

    Ето типичен пример как едно изречение(или израз), изваден от контекста на темата, може да изопачи и обърне наопаки смисъла на идеята на автора. Това е и един от основните, широрко практикувани напоследък, способи за манипулация на общественото мнение, както се вижда и тук във форума! Думите на този служител са верни и така и трябва да бъде! Като казва "ние", той, естествено, има пред вид ЦРУ, която не е демократична, a силова институция, демек вътрешните правила на ЦРУ не са демократични, дисциплината е строга, директорите и се назначават, а не се избират и прочие...салати, а предназначението на ЦРУ е да защитава демокрацията. Както и армията, бе, момчета - къде е демокрацията в армията и какво му е демократичното да извадиш автомата и да почнеш да стреляш по некого?...
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Защитаваме, но не практикуваме...... Empty Re: Защитаваме, но не практикуваме......

    Писане by ssk 23.09.07 21:40

    Г-н Станишев:

    "За всички хубави неща в държавата като влизането в Европейския съюз отговарям аз, докато за всички лоши отговарят останалите министри от кабинета начело с финансовия Пламен Орешарски."

    Ето още нещо извън контекста.
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    Защитаваме, но не практикуваме...... Empty Re: Защитаваме, но не практикуваме......

    Писане by Dedov 24.09.07 2:35

    Според мене, аз съм невинен!...
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    Защитаваме, но не практикуваме...... Empty Re: Защитаваме, но не практикуваме......

    Писане by drunken_sailor 26.09.07 22:06

    "Ние защитаваме демокрацията, а не я практикуваме."

    аха, много нормално и вярно. Може би ще е по кратко обяснението ми с една аналогия. За християните и другата буза. Ако всеки христянин е пацифист до мозъка на костите си, то за отрицателно време, християните ще бъдат история. Та, все някой требе да се грижи за лошите а както знаем, на война правила няма. Единственото правило е оеляването.

    Sponsored content


    Защитаваме, но не практикуваме...... Empty Re: Защитаваме, но не практикуваме......

    Писане by Sponsored content


      В момента е: 26.04.24 13:53