BULGARIA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BULGARIA

+4
petyr
ssk
BodyKey
G1BELKO
8 posters

    Европейският съюз

    G1BELKO
    G1BELKO
    Модератор
    Модератор


    Брой мнения : 100
    Age : 33
    Location : Габрово
    Registration date : 22.08.2007

    Европейският съюз Empty Европейският съюз

    Писане by G1BELKO 31.08.07 23:15

    Как се чувствате като европейци Question
    BodyKey
    BodyKey
    Модератор
    Модератор


    Брой мнения : 138
    Age : 33
    Location : Горна Оряховица
    Registration date : 22.08.2007

    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by BodyKey 03.09.07 9:55

    G1BELKO написа:Как се чувствате като европейци Question

    Като цяло е хубаво това че сме членки на Европейския съюз.Но много хора си мислеха че като влезем и всичко ще стане като по приказките.. е да..ама не... Нищо не става лесно,като знам българите какви сме... в близките 10-15 години едва ли ще се подобрим като цяло...
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by ssk 03.09.07 10:05

    Аз съм оптимист и смятам, че за 5 години България ще продължи да се развива до едно приятно ниво...
    avatar
    petyr
    Блогър
    Блогър


    Брой мнения : 14
    Registration date : 13.09.2007

    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by petyr 13.09.07 13:24

    Доста от мантрите, за ЕС, на които се наслушахме от нашите политици са химера. За да можем реално да се възползваме от плюсовете на членството ни, трябва първо да изчистим собствения си политически двор. Иначе и Европа няма стимул да ни помага.
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by Dedov 22.09.07 1:00

    С влизнето си в ЕС, България спечели едно, загуби друго - какъв е баланса печалба/загуба само бъдещето може да ни покаже. Да, спечелихме отворени граници и работни места в рамките на ЕС. Някои спечелиха евродепутатски заплати и оправдания за години наред "защо се покчват цените" и "това го иска Европа". За згубите НИКОЙ не говори, а загубихме СУВЕРЕНИТЕТ! Което ще рече, че решенията за това какво да бъде или не бъде тука се вземат(или поне утвърждават) някъде там, извън България, в Европа! И кой е тоя, който ще ни убеди, че решенията се вземат в наш интерес? Тия кресливи, лъжливи и крадливи политици ли?! Мерси!...
    И още...Европа да ни помага ли? В какво? Нали видяхме как ни помогнаха, когато помолихме за помощ при гасене на пожарите в страната ни преди месец?! Ако не бяха руснаците да изгасят пожарите(БЕЗПЛАТНО - ОТ ДОБРИ ЧУВСТВА), у нас положението можеше да е както в Гърция, че и по-трагично!...
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by drunken_sailor 22.09.07 1:15

    СУВЕРЕНИТЕТ
    е безмислено понятие в свят явно глобализиращ се ! В по малък мащаб, мога да ти посоча аналогия с проблема преди 20тина години с жителството. Аз поне не съм фен на подобни ограничения. Искам да имам свободата на избора. ЕС ми го дава. Засега е по ограничен, но до година две ще се отворят всички затворени към момента граници. Търпение му е майката. Нищо по хубаво не се е случвало в България за последните 50 години от приемането ни в ЕС. Случая Саркози - сестрите е просто бледа сянка на възможните ползи които можем да имаме. Цените, заплатите и дрън дрън са неща временни!
    Колкото за пожарите, ЕС не разполага с централизирана система за реагиране на подобни проблеми...засега. Да, руснаците помогнаха и благодарности за което. Това обаче мен не ме задължава да им целувам краката.
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by Dedov 22.09.07 19:18

    drunken_sailor написа:Колкото за пожарите, ЕС не разполага с централизирана система за реагиране на подобни проблеми...засега. Да, руснаците помогнаха и благодарности за което. Това обаче мен не ме задължава да им целувам краката.
    Никой не те задължава да целуваш крака, a ако си решил да го правиш, изборът, чии да са те, е твой!Достатъчно е да не се отнасяме враждебно към хора, които в нужда са готови да ни помогнат - това са приятелите, не ония, които са "донели огъня" в горите на България!Една приятелска усмивка, ведно с искрено "благодаря" биха свършили добра работа!...
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by Dedov 22.09.07 19:34

    Да продължим със "безсмисленото понятие суверенитет". Не виждам никаква аналогия с жителството. Както споменах по горе, това понятие касае предимно ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ВЗЕМАНЕ НА РЕШЕНИЯ от вякакъв характер. Ограничен суверенитет означава, че има решения, които не си в състояние да вземеш сам, а ти се казва отнякъде какво трябва да правиш, което може в определен момент да донесе големи щети на страната ни. Достатъчно е ЕС да каже "длъжни сте да не отказвате на турци да купуват земята ви", както го и прави и не след много години в този форум ще трябва да си пишеме на турски, защото България вече нема да я има! Нима не виждате, че този план вече е в ход?! Та...така за суверенитета...
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by drunken_sailor 23.09.07 0:51

    Струва ми се те е страх от призраци. Бива ли да те е страх от турците дали ще изкупят земята, докато това правят англичани, германци, ирландци и т.н. ?


    Последната промяна е направена от на 23.09.07 1:50; мнението е било променяно общо 1 път
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by drunken_sailor 23.09.07 1:02

    Колкото за руснаците, исрено ти казвам : не ги харесвам. Виждал съм ги в достатъчно количество в Варна. Преди и след демокрацията. Преди демокрацията бяха нагли уроди, смятащи ни за по долна класа, щото те са от великия СССР а ние някакви боклуци, създадени само да им лижем краката. След демокрацията бяха Великите Руснаци с Велика Култура. От мен като низш българин разбииш ли се очакваше, всеки ден поне по една благодарствена ода да напиша, заради щастието, да им мириша миризливите тела от метър разстояние и съм изтърпял в името на гостоприемството пиянските им изцепки !

    Имаше една статия на руска !@#$ в която се обясняваше как едва ли не требе да сме им благодарни на руснаците за евтиния газ/нефт. Да го д**** руснаците. Най ме е яд на англичаните, че не ни "освободиха" преди руснаците от фашизма ( и дрън дрън). Заради копеленцето Сталин, сме сега на това дередже! 50 години застой! И аз трябва да съм благодарен ?! Да бе !
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by Dedov 23.09.07 2:29

    На руснаците не знам, ама на комунистите трябва да си благодарен, че ако не беха взели власта на 9ти септември и Червената Армия беше минала през България като през вражеска страна, както през Германия, например, не само че нямаше камък върху камък да остане от страната ни, но и вие, вероятно, нямаше да пишете сега във този форум, защото дядовците ви можеше да са изпотрепани преди да се размножат и вас сега да ви няма...

    //лека граматическа поправка от ssk
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by Dedov 23.09.07 16:01

    drunken_sailor написа:Струва ми се те е страх от призраци. Бива ли да те е страх от турците дали ще изкупят земята, докато това правят англичани, германци, ирландци и т.н. ?
    Важи за всички еднакво - просто дадох турците за пример, та няма да изреждам имената на всички страни в света, я!...
    arkos
    arkos
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 97
    Age : 37
    Location : Велико Търново
    Registration date : 22.01.2008

    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by arkos 07.02.08 19:01

    Някой няма ли да каже нещо за Лисабонкия договор, който се готвим с отворни обятия да подпишем?
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by ssk 07.02.08 22:38

    Я поясни. Напоследък съм в новинарско затъмнение...
    ТН
    ТН
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 96
    Registration date : 23.10.2007

    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by ТН 08.02.08 3:54

    Лисабонският договор е един от най-важните сключили се със страните членки от самото начало на ЕС. В него освен приемането на нова конституция и необходимостта от ратифициране от всички държави членки се правят много важни крачки относно зависимостта на европейските граждани от политиката на ЕС. Най-хубавото от всичко е че досега България е една от най-дейните участнички в договора. Част от това беше и въпросът с кирилицата. Радващо е че още в първите решения и договори за ЕС България се оказа много дискусионна страна(в новата история неможем да се похвалим с подобно нещо). Но лисабонския договор е доста всеобхватен и включва много новоприети решения, които трябва да признаем бяха решавани много време от всички държави членки. В крайна сметка мисля, че се постигна целта на цялата идея и всички страни постигнаха консенсус. Жалко че по-голямата част от българското общество не е запознато с договора, но това не пречи да коментира външната политика на България !

    А който се интересува повече може да погледне и тук - http://www.consilium.europa.eu/igcpdf/en/07/cg00/cg00014.en07.pdf

    Sponsored content


    Европейският съюз Empty Re: Европейският съюз

    Писане by Sponsored content


      В момента е: 19.04.24 20:36