BULGARIA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BULGARIA

+9
Пухчо
drunken_sailor
Dedov
deathrose
petyr
swg
ssk
Rein
G1BELKO
13 posters

    ДПС

    G1BELKO
    G1BELKO
    Модератор
    Модератор


    Брой мнения : 100
    Age : 33
    Location : Габрово
    Registration date : 22.08.2007

    ДПС Empty ДПС

    Писане by G1BELKO 29.08.07 10:53

    Смятате ли, че партия като ДПС има място в управлението на България
    Rein
    Rein
    Новак
    Новак


    Брой мнения : 12
    Age : 34
    Location : Севлиево
    Registration date : 05.09.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by Rein 06.09.07 0:16

    Не съм мн навътре в политиката а и от мн скоро започна да ме касае но за ДПС съм чувал бая. И все повече съм против такава партия тук мнението ми се припокрива с това на Волен Сидеров. Не мога да приема управление на България от хора които са далеч от този произход (ех не всички )
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by ssk 06.09.07 0:24

    Смятам, че е добре в България да има партии, която да защитава правата на малциствата (като ДПС и Евророма). Но в никакъв
    случай не мога да се съглася, че ДПС трябва да е в управляващото мнозинство. Като опозиция тя и Евророма с десетина места (общо) в парламента смятам, че биха защитавали по-добре правата на малцинставата.... Разбира се нямам против турци да са управляващи, сред другите партии, но за ДПС съм категоричен. Смятам че тя е по - силна партия отколкото е необходимо...
    swg
    swg
    Автор
    Автор


    Брой мнения : 58
    Location : Русе
    Registration date : 23.08.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by swg 06.09.07 8:55

    Има български граждани, с турско етническо самосъзнание. Те са свестни и трудолюбиви хора, наши съграждани и никой няма нищо против тях.
    Но ДПС е незаконна, антиконстуционна партия и с това е казано всичко! Останалото е нарушение на Законите на страната и злoупотреба с властта.

    КОНСТИТУЦИЯ на Република България
    Чл. 11 , ал.(4)
    Не могат да се образуват политически партии на етническа, расова или верска основа, както и партии, които си поставят за цел насилствено завземане на държавната власт.
    avatar
    petyr
    Блогър
    Блогър


    Брой мнения : 14
    Registration date : 13.09.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by petyr 13.09.07 13:22

    Вече писах във форума за ролята на ДПС. Тяхната вреда се хиперболизира, главно заради константните внушения на АТАКА. Все пак, ДПС е една от най-вредните партии, но една от многото.
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by ssk 13.09.07 15:22

    Тя наистина е много вредна. Да. идеята за ДПС е хубава, макар и противоконституционна. НО! До сега ДПС не е защитила, малцинството, което представлява, освем ако да облагодетелстваш съпартийците си, които са от дадено малцинство, е помощ. Пак на слухове из вестници и от хора се позовавам, но досега съм чувал за прекалено много кражби (макар и полузаконни) от страна на тази и други управляващи партии.
    ЗА партия като ДПС, Но не за ДПС.
    deathrose
    deathrose
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 25
    Age : 33
    Registration date : 09.09.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by deathrose 15.09.07 14:27

    все още ми е странно как след като в конституцията е забранено да има партии на етническа,пасова или верска основа,18 години ДПС все още съществува.при положение че дори и конституцията се погазва толкова очевадно,какво остава за всички др закони...
    лично съм против ДПС
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by Dedov 22.09.07 0:40

    Четем я темата, четем, па си мислим "бре [стара майка], тука нещо не е у ред"! Не може едни и същи хора, хем да не искат ДПС да е на власт, хем да не ходят да гласуват на избори, което, всъщност, си е глас за ДПС? А сега де, те ти задачка!...

    не//лека цензура от ssk
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by drunken_sailor 22.09.07 1:54

    ДПС си е нормално събитие. В България има 7% (може би бъркам, но да речем, че са толкоз ) турци. Няма нищо лошо и опасно малцинствена група да бъде представена в парламента, например. То направо си е задължитено, ако питате мен. Все пак нали за това ревем ние, че в Сърбия и Македония не зачитат за пробита кофа българското малцинство ! ДПС все пак, както и всяка друга партия в досегашната ни по нова история е просто перачница на пари. Разликата е че ДПС се грижи донякъде за електората си. Всяка друга партия и партийка забравя за избирателите почти веднага след блъскането на шампанското по случай победата на изборите.
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by ssk 22.09.07 2:00

    Грижи ли се??? Я кажи коя е министър на "Бедствията и аварийте". Така я сега кажи какво е преобладаващото население на Цар Калоян. И сега ми кажи колко се грижат, само се възползват за от власта си. Наистина не е лошо да има партия защитаваща малцинствата, макар и да е противоконституционно, но не и тя да е оправляваща партия.
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by drunken_sailor 22.09.07 2:04

    сск,
    както казах Smile ДПС е като всяка друга партия !
    Политиката е концентрирани икономически интереси. Партийната платформа е за заблуда на населението и за набиране на акционери без право на дивиденти.
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by ssk 22.09.07 2:07

    Знаеш ли че по напълно неофициални даннни именно политици закрилят мафията. Даже не само карат на подкупи, ами и я държат.
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by drunken_sailor 22.09.07 2:12

    знам. мога да разкажа няколко случая. Плащали сме (бившата ми фирма) на едно депутатче, просто за да можем да си печелим хляба. Виждал съм и друг неща. Мога до утре да ти разказвам за ДПС и доцент Спасков (бившия шеф на Пирогов)...

    Едит: с други думи, не само за мафията става дума. Де що има пари да се измъкнат от държавата, 100% има забъркан поне един мръсен депутат (тука следват много псувни по адресанта депутатин). Просто съм го виждал/преживял.
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by ssk 22.09.07 2:21

    А решението според теб?
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by drunken_sailor 22.09.07 2:27

    не знам братчет. за мен решението е : не гласувам. Не съм го правил от както станах на 18 години (1989). Оппа, гласувах тогава веднъж, щото даваха гарнизонка.
    Възможно решение е смяна на системата. Малки административни и икономически единици (например област), пряка демокрация в действие... и такива по анархистки ориентирани идеи, но едва ли ще стане.
    Възможно решение е шапката на ЕС: контрол и наказания. Със сигурност, няма решение при политическата класа която сме отгледали.
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by ssk 22.09.07 3:03

    Не може да няма. Ще пиша лично до пича от ЕС оня с изневерите, и ще му кажя аджеба за ко стаа въпрос и той ще пусне прверки. Накрая ще се окаже че нямаме депутати..... В кръга на шегата разбира се.

    Решение не виждам, те имат власт, ние им я даваме. А няма нови лица. Лидерскотот управление не е вариянт. Често съм си мислил обаче , как би стояла едно "Президенстка Република" пред името ни?
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by Dedov 23.09.07 15:53

    Dedov написа:Четем я темата, четем, па си мислим "бре [стара майка], тука нещо не е у ред"! Не може едни и същи хора, хем да не искат ДПС да е на власт, хем да не ходят да гласуват на избори, което, всъщност, си е глас за ДПС? А сега де, те ти задачка!...

    //лека цензура от ssk

    ssk, не се ли престараваш? Само питам, не пипам...
    ssk
    ssk
    Основател
    Основател


    Брой мнения : 521
    Age : 33
    Location : Силистра, България
    Registration date : 08.08.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by ssk 23.09.07 22:52

    Ако искаш и пипай, може би малко се престаравам.
    Опитвам се да пазя форумът чист от ругатни, стоят неприятно.


    Последната промяна е направена от на 24.09.07 9:32; мнението е било променяно общо 1 път
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by Dedov 24.09.07 4:35

    Ок, извинявам се...
    swg
    swg
    Автор
    Автор


    Брой мнения : 58
    Location : Русе
    Registration date : 23.08.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by swg 24.09.07 13:41

    drunken_sailor написа:не знам братчет. за мен решението е : не гласувам. Не съм го правил от както станах на 18 години (1989).

    Exclamation Абсолтно неправилно !!!
    Като "не гласуваш" - в същност гласуваш за мафията която тъкмо това иска - хората да седят със затворени очи или да идат за гъби, вместо да гласуват за себе си, за да може тя да векува във властта, за да граби България.
    Не - непременно гласувай!
    Ако не ти харесва някоя партия - гласувай с нередовна бюлетина (в някои страни това се нарича гласуване против всички) - с това ще им намалиш процентите и няма да имат подавляващо болшинство . Защото гласовете на негласувалите се разпределят към гласовете на "избраните" и при гласували 20 на сто от народа - някоя партия се пъчи че имала болшинството от гласове.
    Да, ама не - болшинство САМО ОТ ГЛАСУВАЛИТЕ!!!
    Така е и за местните и за парламентарните избори.
    Затова аз ще гласувам за Атака - може да я хулят, може да има някои много преувеличени от медиите кусури, НО ТЯ Е ЕДИНСТВЕНАТА ПАРТИЯ КОЯТО ИСКА ПРОМЯНА НА СТАТУКВОТО , не е участвувала в разграбването на страната и иска да защити суверенитета и запазването на България и българския народ.
    Нима е малко?
    Всяка друга партия се е доказала от години само като мафиотска и грабителска партия.
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by drunken_sailor 26.09.07 22:02

    да вметна, ДПС се грижи за електората си .. съвсем наскоро, тия дни излезе новината - 4 млн лева за Кърджали, точно от Е.Етем. Тая по принцип хич не я долюбвам. Нагла, тъпа и ..... като я споменавам, обикновено продължавам с поздрави за майката и ...

    колкото за негласуването, ще гласувам, когато мога да избирам личност. Не партия !
    Пухчо
    Пухчо
    Новак
    Новак


    Брой мнения : 5
    Location : Germany
    Registration date : 19.09.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by Пухчо 29.09.07 0:23

    drunken_sailor,

    само за негласуването не бих се съгласил с теб. Аз гласувам при всяка възможност, мака мнението ми за сичките да се припокрива с твойто.

    Въпроса е, че ако човек не гласува

    1. Няма право да хули и оплюва което и да е управление, щом той не е повлиял за или против неговото съществуване

    2. Негласуването на стойностните хора, оставя решението за това кой ще ни управлява в ръцете на стадото. И какво става - ДПС си е във управлението вече 3 правителства, а партиите на младите и образовани хора - десните партии за в нокаут.

    Поздрав!
    Empire
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор


    Брой мнения : 247
    Location : CAMOKOB
    Registration date : 05.10.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by Empire 05.10.07 13:28

    Категорично съм против ДПС!
    Ахмед Доган-бивш агент на ДС ( както цялата им партия барабар с бесепарите ) налага политика пагубна за БЪЛГАРСКИЯ народ,култура и традиций ! Не може по улиците на Кърджали и Хасково ( там съм ходил ) да се чува предимно турска реч и то от хора които са родени в БЪЛГАРИЯ! ДПС помохамеданчва циганите и налага турско самосъзнание на помаците,помислете си какво ще стане когато тези процеси завършат? Ще се озовем в една България с 3-4 милиона мюсулманско население и с едва няколко милиона етнически българи.
    Жалка гледка ще бъдем тогава!
    avatar
    drunken_sailor
    Активен
    Активен


    Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by drunken_sailor 06.10.07 19:56

    Empire написа:Категорично съм против ДПС!
    Ахмед Доган-бивш агент на ДС ( както цялата им партия барабар с бесепарите ) налага политика пагубна за БЪЛГАРСКИЯ народ,култура и традиций ! Не може по улиците на Кърджали и Хасково ( там съм ходил ) да се чува предимно турска реч и то от хора които са родени в БЪЛГАРИЯ! ДПС помохамеданчва циганите и налага турско самосъзнание на помаците,помислете си какво ще стане когато тези процеси завършат? Ще се озовем в една България с 3-4 милиона мюсулманско население и с едва няколко милиона етнически българи.
    Жалка гледка ще бъдем тогава!

    Знаеш ли .. малко си ми смешен. какво точно ДПС е прецакала в идеята ти за Бългрският народ/култура/цености ! Какво по точно ти разбираш като национална кауза по принцип. С кво точно са ти виновни ДПС, но пък БСП, НДСВ,СДС са невинни ? По какъв точно начин циганите са ти виновни, но съдебната система бъгарска е великолепна ? И ! Защо майка му стара се мислиш за "българин" ?!
    Dedov
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ


    Брой мнения : 73
    Registration date : 21.09.2007

    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by Dedov 06.10.07 21:53

    Пияницо, в другата тема ти зададох въпроса и ти там нещо за древния си 500 годишем произход ме лъготеше и аз ти вервах, вервах, та чак досега! Па да! Депесарче си бил ти, пияницо, затова те е било страх от АТАКА! Ми така си кажи, кво има да го увърташ цели 500 години - ние ще те разберем! Е, прав си, имаш право да мразиш АТАКА и се страхуваш от нея...

    Sponsored content


    ДПС Empty Re: ДПС

    Писане by Sponsored content


      В момента е: 19.04.24 12:14