BULGARIA

Комунизма в България

Share

drunken_sailor
    Активен
    Активен

Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

Re: Комунизма в България

Писане by drunken_sailor on 24.10.07 1:19

ТХ
    ааааааа Smile последния ти пост възвърна надеждата за мен. ИМЕНО! Дебата, диалога, разговора му е майката. Демокрацията всъщност като е идея е функция точно на това. За съжаление, тези които сте (наблягам на 'сте' защото аз не съм) малко след като сте ги избрали, 2 секунди на практика, идеата за диалог е вече: на карибите или на п***а си майна да харча народни пари.
    ТН
    Активен
    Активен

Брой мнения : 96
    Registration date : 23.10.2007

Писане by ТН on 24.10.07 12:10

Прав си този диалог бе доста популярен и на мода, особено от хора, които и в момента се опитват да извличат дивиденти на гърба на хората, които водят диалог ! Радвам се, че този диалог все повече намалява(да не кажа несъществува) и искрено се надявам, че хората няма да позволят на власт да са именно тези хора !

KARINA
    Гост

Георги Марков

Писане by KARINA on 26.10.07 0:44

"Не зная друга политическа религия, която да е въздействувала така силно върху низките човешки инстинкти и страсти и да е поощрявала така всестранно човешките пороци, както прави това комунистическата идеология. Настъпиха времена, когато се искаше човек да изяви себе си единствено чрез правене на зло, което се оправдаваше като диалектическа необходимост на партията. И тъкмо в правенето на това зло, в причиняването на болки и страдания на другите, някои хора у нас разбраха, че могат да изпъкнат в живота на обществото, да се издигнат, може би и да получат място в историята. "
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ

Брой мнения : 73

Писане by Dedov on 26.10.07 18:00

KARINA написа:"Не зная друга политическа религия, която да е въздействувала така силно върху низките човешки инстинкти и страсти и да е поощрявала така всестранно човешките пороци, както прави това комунистическата идеология. Настъпиха времена, когато се искаше човек да изяви себе си единствено чрез правене на зло, което се оправдаваше като диалектическа необходимост на партията. И тъкмо в правенето на това зло, в причиняването на болки и страдания на другите, някои хора у нас разбраха, че могат да изпъкнат в живота на обществото, да се издигнат, може би и да получат място в историята. "
    С написаното от тебе съм 100% съгласен, само с една поправка - това се случва на България през последните 18 години и не знам колко е уместно да го приписваш на комунитическата идеология...

drunken_sailor
    Активен
    Активен

Брой мнения : 147

Писане by drunken_sailor on 26.10.07 23:02

KARINA написа:
    "Не зная друга политическа религия, която да е въздействувала така силно върху низките човешки инстинкти

------------
    хайде да си говорим за фашизъм, нео такъв и атака ?

KARINA
    Гост

Писане by KARINA on 27.10.07 12:09

На това му казват наследство, наследствена обремененост. Вие да не си мислите, че се родихме чисто новички на 10-ти ноемри. Просто показахме и показвахме своята истинска същност.
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ

Брой мнения : 73

Писане by Dedov on 28.10.07 2:38

Така ли?! Не знаех, че можеш да наследиш нещо, което предците ти са нямали, та па чак и наследствено обременен.

Sponsored content

Писане by Sponsored content

В момента е: 24.11.17 13:52