BULGARIA

Военна служба

Share
    G1BELKO
    Модератор
    Модератор

Брой мнения : 100
    Registration date : 22.08.2007

Военна служба

Писане by G1BELKO on 23.08.07 19:10

Как смятате добра идея ли е българската армия да бъде платена?

Новак
    Новак

Брой мнения : 11
    Registration date : 10.08.2007

Re: Военна служба

Писане by corrupted on 23.08.07 19:49

Не
    Според мен мъж, който не ходил в казарма не е мъж.
    А след като има платена казарма ще останата доста женчовци и т.н. Един мъж трябва да може да използва оръжие, да е подготвен за най - лошото и да бъде физически издръжлив. А платената казарма
    какво прави?Сега хората, който не са помирисвали оръжие и не са изпадали в трудни ситуации какво ще правят като станат на 25, 30 и т.н.
    Аз лично ще ходя в казарма и мисля да кандитатствам в Симеоново, така че...

Rein
    Новак
    Новак

Брой мнения : 12
    Registration date : 05.09.2007

Писане by Rein on 06.09.07 1:13

Не ме задължават .. няма да ходя.
    НО нямам нищо против казармата даже бих предпочел да беше задължителна и в никакъв случай нямаше да се противя да отида в казарма.
    друго си е да седнеш с приятели и да започнете " ае помниш ли в казармата... " Smile) Слушал съм и за гаврата но.. тва си е каляване. Не е излишно.
    ssk
    Основател
    Основател

Брой мнения : 521
    Registration date : 08.08.2007

Писане by ssk on 06.09.07 1:45

Определено казармата учи на ред и дисциплина, а и както казва Rein спомена си е спомен. Добре е българинът да бъде изпитан, сложен на място и обучен за екстремни ситуации. Признавам че като по малък се надявах да отменят казармата, поради времето прекарано далеч от приятели , роднини и любимата, но каляването на духа е и каляване на тялото!

Модератор
    Модератор

Брой мнения : 138

Писане by BodyKey on 08.09.07 13:22

По този въпрос няма спор,естествено трябва да се ходи в казарма там "ставаш мъж" а и винаги ще си готов да се браниш.Добре е да не е задължителна казармата,за да си избираш сам дали да отидеш или не.
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор

Брой мнения : 247
    Registration date : 05.10.2007

Писане by Empire on 09.10.07 11:19

corrupted написа:Не
    Според мен мъж, който не ходил в казарма не е мъж.

Напълно съм съгласен Smile Според мен казарма трябва да има ! Най-малко заради дисциплината която се налага там и заради физическата подготовка на мъжкото население. scratch

drunken_sailor
    Активен
    Активен

Брой мнения : 147
    Registration date : 21.09.2007

Писане by drunken_sailor on 10.10.07 21:07

Глупости на търкалета Smile Единственото което правеше казармата, беше да ти покаже в един доста брутален вид, кво те чака по принцип. Цялата простотия после е просто бледо отражение на глупостта и некадърността която ще видиш в по зрелите си години. Единствената цел на казарамта е да създаде равни по тикви хора. Машина промиваща мозъка и създаваща осакатени умствено хора. Няма нищо мъжествено в това да убиваш хора. Няма нищо в набиването на крак, което ще ти помогне после да пикаеш прав. Единственото което можеш да научиш в казармата е ! Боже, колко простотия има на този свят и как боже се е събрала в тиквата на фатмака !
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ

Брой мнения : 73

Писане by Dedov on 16.10.07 16:15

Казармата беше полезна за обществото. Незаменим финал на обучението на мъжа, доизграждащ връзката на личността с обществото! Който не е служил, той няма да разбере - излишно ще се напъва само! Казвам финал на обучението, защото след училищната скамейка, много младежи получаваха именно в казармата гражданската си специалност, която след това хранеше тях и семействата им. И си беше платена армията - винаги си е била. Не се смейте, който е служил, той знае! Редник получаваше месечна заплата от 1.50лв., ефрейтор 3лв и така нагоре до старшина-школник(фазан), който вземаше 30лв. заплата. Това бяха срочно-служещите. На останалите(свръхсрочнослужещите) заплатките беха доста по-високи.За сведение на всичкознайците, когато аз служех(редник) и вземех заплатата от 1.50лв., отивах на лавката и си купвах с тия пари 10 кутии цигари(по12ст.кутията) и една кутия вафли за 30стинки. Споменавам го само за протокола...

drunken_sailor
    Активен
    Активен

Писане by drunken_sailor on 18.10.07 2:40

Дедов
    както казах ! Брутално тъп си ! Само един глупак би дефинирал това оскатяващо по принцип мислещя човек предприятие като казармата, като необходимост ! Аххх да .. казармата е чудесно и за по принцип малоумници. там те стават нещо повече от малоумни извратеняци! Там те са стандарт !

Връзка с обществото ! Ти луд ли си бре ! Смени си доставчика на тревата мога да ти препоръчам! Колкото за 'платената' армия - ХА ХА ! я ми кажи кога точно за 1.50 си вземал 10 цигари ?!!! коя година е било това ? .... и цигарите с филътр ли бяха ? Щото аз помня едни 60 стинки за кутия Арда (с филтър)!
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ

Писане by Dedov on 18.10.07 4:16

drunken_sailor написа:Дедов
    както казах ! Брутално тъп си ! Само един глупак би дефинирал това оскатяващо по принцип мислещя човек предприятие като казармата, като необходимост ! Аххх да .. казармата е чудесно и за по принцип малоумници. там те стават нещо повече от малоумни извратеняци! Там те са стандарт !

Връзка с обществото ! Ти луд ли си бре ! Смени си доставчика на тревата мога да ти препоръчам! Колкото за 'платената' армия - ХА ХА ! я ми кажи кога точно за 1.50 си вземал 10 цигари ?!!! коя година е било това ? .... и цигарите с филътр ли бяха ? Щото аз помня едни 60 стинки за кутия Арда (с филтър)!
    Еех, мъка! Когато аз служех войник в Момчилград, баща ти вероятно е ходел на забавачница! Тогава... кутия "Арда" струваше 12 стинки. Имаше и по 8 стинки кутията - "Ударник"...Тогава 50 стинки в ресторанта на гарата струваше тройка кебапчета с гарнитура, бира и парче хляб. Никога, ама НИКОГА нема да дочакате такива времена вие, защото сте глупаци!...
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор

Писане by Empire on 18.10.07 10:20

Дедов
    Ти си оправдаваш ника брат ! Ако за тебе добрия живот е цигарите да са ти по 12 стотинки,тройката кебабчета и сиренцето искрено съжелявам за теб ! Сега може наистина "демокрацията" в която живэм да е наистина скапана,но поне имаш възможност да се развиваш,да се бориш за нещо,дори ако имаш смелост и акул да промениш нещата около теб ! Докато в така перфектния строй на бай Тошо-кеф ти кебабчета,кеф ти цигарки,но къде е свободата? Аз се надявам да изкарам до едни други времена в които ще се возя в баварец прибирайки се към 3-етажната ми къща,но тези времена ще дойдат само след упорит труд и постоянство,а не с мрънкaния колко хубаво е било през комунизма.

P.P.Edin priyatel si vzima ot edno myasto cigari po 10st na broyka Very Happy
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ

Писане by Dedov on 18.10.07 14:27

Empire написа:Дедов
    Ти си оправдаваш ника брат ! Ако за тебе добрия живот е цигарите да са ти по 12 стотинки,тройката кебабчета и сиренцето искрено съжелявам за теб ! Сега може наистина "демокрацията" в която живэм да е наистина скапана,но поне имаш възможност да се развиваш,да се бориш за нещо,дори ако имаш смелост и акул да промениш нещата около теб ! Докато в така перфектния строй на бай Тошо-кеф ти кебабчета,кеф ти цигарки,но къде е свободата? Аз се надявам да изкарам до едни други времена в които ще се возя в баварец прибирайки се към 3-етажната ми къща,но тези времена ще дойдат само след упорит труд и постоянство,а не с мрънкaния колко хубаво е било през комунизма.

P.P.Edin priyatel si vzima ot edno myasto cigari po 10st na broyka Very Happy
    Ще бъде интересно този рецитал за "свободата" да го изнесеш на мнозинството българи, които нямат пари дори за кисело мляко и хляб. Колкото до целите, които си си поставил в живота - коментар нямам. Ще спомена само, че "големината" на душата на човек, се съизмерва с мечтите му!
    пп. И в днешна България "баварците" са повече(пропорционално на населението), отколкото в Германия и Америка. Това ли е просперитета? За кво се борите, тогава?!...
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор

Писане by Empire on 18.10.07 17:59

Моите мечти-слава,пари,добро и щастливо семейство,деца-няколко броики хах,баварец и 3-етажната къща. pirat

Това е в личен план и ако живэхме в социализъм не виждам как ще постигна мечтите си affraid
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ

Писане by Dedov on 18.10.07 19:26

Empire написа:Моите мечти-слава,пари,добро и щастливо семейство,деца-няколко броики хах,баварец и 3-етажната къща. pirat

Това е в личен план и ако живэхме в социализъм не виждам как ще постигна мечтите си affraid
    Абе... май нещо си в грешка! Щото при социализма болшинството българи имаха осъществени всичките твои мечти, с изключение на славата, за която си требе талант.
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ

Писане by Dedov on 18.10.07 19:31

И...с този аватар с " клана и расизма", освен, че се излагаш, можеш да си имаш и неприятности...
    Покрай тебе и собствениците на сайта могат да го отнесат...

// add by BodyKey

Мисля че няма нищо лошо човека да не е расист. Това няма да навреди на форума спокойно. Smile
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор

Писане by Empire on 18.10.07 21:58

Racism If Only Were This easy To Spot

Расизъм,ако наистина беше толкова лесно да се открие...

Това ми пише на аватара-аз съм борец срещу расизма Wink
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ

Писане by Dedov on 20.10.07 19:28

Empire написа:Racism If Only Were This easy To Spot

Расизъм,ако наистина беше толкова лесно да се открие...

Това ми пише на аватара-аз съм борец срещу расизма Wink
    Пожелавам ти успех - дано го надвиеш т(в)оя расизъм!...
    Empire
    Младши модератор
    Младши модератор

Писане by Empire on 20.10.07 19:37

От твоите пръсти в божията уста ! cat
    ssk
    Основател
    Основател

Писане by ssk on 20.10.07 19:57

ТИ (!!!) си борец СРЕЩУ расизма? ТИ (!!!)?

Модератор
    Модератор

Брой мнения : 138

Писане by BodyKey on 20.10.07 21:26

Той отдавна беше писал в една тема,че е против расизма. Кое е лошото че човека не е расист?!?
    ssk
    Основател
    Основател

Писане by ssk on 20.10.07 21:34

Няма лошо. Има лошо в това да се лъже за обежденията си.

Младши модератор
    Младши модератор

Писане by Empire on 20.10.07 22:56

Аз се боря срещу расизма ! Според мен апартейд-а е едно добро решение на проблема Wink

Empire: " Аз съм борец срещу расизма,като ги изтепаме всички черни няма да има расизъм ! "

drunken_sailor
    Активен
    Активен

Писане by drunken_sailor on 20.10.07 22:56

Dedov написа:
    Empire написа:Моите мечти-слава,пари,добро и щастливо семейство,деца-няколко броики хах,баварец и 3-етажната къща. pirat

Абе... май нещо си в грешка! Щото при социализма болшинството българи имаха осъществени всичките твои мечти, с изключение на славата, за която си требе талант.
    В социалзима - баварец нямаше ! то лада беше проблем, да не говорим за бавареца!
    слава - можеше, ако си заслужи артист или ибрикчия некакъв.
    деца - слава богу, това не зависеше от Т.Живков.
    Къщата - да! имаше къщи ! Наричаха ги с кодовото име панелка и са незаменима колибка за живеене. Това дето гетата на запад живеят, за българия си беше стандарт мечта !
    Dedov
    Напредващ
    Напредващ

Писане by Dedov on 22.10.07 1:30

Хе, хее, че ме скъсате от смех това "борците патриоти"! По времето на Живков се скъсвахте да се борите за "тържеството на комунизма", а па сега фърляте усилия в борба за капитализъм. Бе нема нужда да се абите, бе, капитализъм си имаме от 18 години вече, що още се натискате за него - те хората си го построиха - капитализъм, та дрънка!...Сега само му се радвайте!...

Sponsored content

Писане by Sponsored content

В момента е: 25.06.18 8:33