BULGARIA

Малко градивна (и не чак толкова) критика около форума :)

Share

ZzZaPyr
    Новак
    Новак

Брой мнения : 8
    Registration date : 04.12.2007

Малко градивна (и не чак толкова) критика около форума :)

Писане by ZzZaPyr on 04.12.07 23:57

Ето го и поста с критиките, който обещах Smile

1.Дизайн:
    Цветово:
    Не ми харесва. Синият цвят е един от най-харесваните цветове, но специално този нюанс не е много приятен. Лично мен ме подтиска. Създава гадно настроение, мрачен е. Подсъзнателно свързвам форума с гадното време навън в момента - вали, кално е, мокро е, студено е и колите профучават покрай теб без да мислят за локвите
    Изпълнение: Текста и по-точно така наречения "фонт" или казано на български шрифт е доста важна част от един сайт. Той трябва да е лесно четим и да не затормозява. Тези заврънтулени букви не са подходящи. Особено за форум на сериозна тематика като този. ПО добре използвай някои по изчистен и приятен текст (Arial, Time New roman, Verdana) Лично аз бих избрал Вердана.
    Забележка: Говоря за текста на различните бутони (меню-то, нова тема и другите)

2. Навигация
    Разположение:
    Менюто под "Bulgaria" се губи. Трябваше ми около минута преди да го забележа. Навигацяита е може би най-важната част от дизайна на един сайт.
    Оформление:
    След като го намерих за съжаление открих че текста не се откроява особено лесно от фона и ме натоварваше докато го прочета

3.Хостинг и домейн:
    Е може ли сериозен форум на чужд хостинг... По-добре отдели някой друг лев и закупи собствени хостинг и домейн име. Така ще изглеждаш по-сериозен пред широката аудитория. Лично аз като видя форум на създаден на някоя от тези платформи направо го игнорирам без да съм го отварял (тук по изключение тъй като имаше препратка от сериозен блог, ако бях попаднал на него от друг форум едва ли щях да се загледам много)

И нещо което класната ми по психология/философия/етика/право обича да казва:
    "Тясната специализация, води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата"
    Хубаво сериозен, ама е добре да има и малко разчупване на обстановката Smile
    За сега друго не ми хрумва като критика, ако ми хрумне ще пиша в тази тема Wink

А и да те поздравя за супер олесната регистрация - БРАВО. Без излишни глупости - само име парола имейл и готово. Това много ми хареса Smile
    ssk
    Основател
    Основател

Брой мнения : 521
    Registration date : 08.08.2007

Re: Малко градивна (и не чак толкова) критика около форума :)

Писане by ssk on 05.12.07 0:05

1. Дизайнът е временен - зимен.
    2. Темата е временна - зимна.
    3. Предвидил съм го. в момента се опитвам да го направя на безплатен хостинг - тест. Смятам да има малък сайт - портал; да сложя блога си и да пусна и модераторите ми да могат да публикуват там; и форумът с един напълно нов дизайн - по който се работи и се чудя даже точно каквъв да е. Smile
    4. Наистина няма да е лошо да добавя още малко раздели в "Извън темата". Smile

Автор
    Автор

Брой мнения : 58
    Registration date : 23.08.2007

Писане by swg on 14.12.07 12:37

ssk написа:1. Дизайнът е временен - зимен.
    2. Темата е временна - зимна.
    3. Предвидил съм го. в момента се опитвам да го направя на безплатен хостинг - тест. Смятам да има малък сайт - портал; да сложя блога си и да пусна и модераторите ми да могат да публикуват там; и форумът с един напълно нов дизайн - по който се работи и се чудя даже точно каквъв да е. Smile
    4. Наистина няма да е лошо да добавя още малко раздели в "Извън темата". Smile

===========

Предлагам името "My BULGARIA" и комплект бутони с различен цвят на надписите - както се реши. Ако се приеме - мога да направя всички бутони с Фотошопа в избрания цвят. Ето една примерна шапка с разноцветните бутони за да се избере цвят:

====================

SWG

Sponsored content

Писане by Sponsored content

В момента е: 15.12.18 6:38